Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın en güvenilir rotaları!

Dünyayı etkisi altına almaya başlayan koronavirüs seyahat kısıtlamalarına neden oluyor. Virüs nedeniyle seyahate çıkmaya korkan insanlar güvenli tatil bölgeleri aramaya başladı. Uzmanlara göre bir ülkenin güvenilirliğini sağlık, yol emniyeti ve güvenlik kategorileri belirliyor. İngiltere'nin Daily Express gazetesi, 10 Nisan'da başlayacak paskalya tatili için, koronavirüs tehdidi olmayan Türkiye'yi en güvenli bölgesi olarak gösterdi. Peki sağlık, yol açısından en güvenli ülkeler hangileri? Seyahat etmek için hangi güvenilir ülkeler tercih edilmelidir?

Dünyanın en güvenilir seyahat rotaları!

İngiltere'de yayımlanan Daily Express gazetesi, yeni tip koronavirüs tehdidi açısından tatil için en güvenli ülkeler arasında Türkiye'yi gösterdi.

Dünyanın en güvenilir seyahat rotaları!

TÜRKİYE

Doğal güzelliklerinin yanı sıra üst düzey konaklama imkanıyla da çok sayıda yabancı turisti ağırlayan Türkiye, geçen yıl yine turist akınına uğradı. Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi önemli destinasyonlara sahip Muğla, turistlerin gözde mekanları arasında ilk sırada yer alıyor. Kente tatil için gelen turistlerin bazıları, sonraki yıllarda tekrar ziyaret ettikleri bölgeye yerleşiyor.
Türkiye'ye gelen turist sayısı TÜİK'in açıkladığı üçüncü çeyrek verilerine göre 5 milyon 136 bin 324 kişiyi buldu.


Dünyanın en güvenilir seyahat rotaları!

SLOVENYA

Slovenya ya da resmi adıyla Slovenya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'nın güneyinde yer alan bir ülkedir. Avrupa'da görebileceğiniz en yeşil bir Balkan Ülkesi olan Slovenya'nın, batısında İtalya, güneybatısında Adriyatik Denizi, güney ve doğusunda Hırvatistan, kuzeydoğusunda Macaristan ve kuzeyinde Avusturya bulunmaktadır.

Dünyanın en güvenilir seyahat rotaları!

ANDORRA

Prensliği ya da kısaca Andorra, güneybatı Avrupa'da, Pirene Dağları'nda, denize kıyısı olmayan, Fransa ve İspanya arasında küçük bir ülkedir.

Dünyanın en güvenilir seyahat rotaları!

DANİMARKA

Dünyadaki insanların en mutlu ülke olarak adlandırdığı Danimarka'nın başkenti Kopenhag'tır. Danimarka anayasal bir monarşi olup, devlet başkanı 2. Margrethe'dır. Grönland ve Faroe Adaları da Danimarka'ya aittir.

Dünyanın en güvenilir seyahat rotaları!

FİNLANDİYA

Dünya'nın en mutlu bir diğer ülkelerinden biri de Finlandiya'dır. Göller ve ormanlarla dolu bu ülkede, sakinlik sizi bekliyor. Kuzey Avrupa ülkesi olan Finlandiya, İskandinavya yarımadasındadır. Başkenti Helsinki'dir.

Dünyanın en güvenilir seyahat rotaları!

GRÖNLAND

Avrupa Birliği'nden tek çıkan ülke olan Gröland, kuzey kutupta en büyük buz kütlesine sahip, özerk bir bölgedir.

SON DAKİKA