Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pasaportsuz edilen ülkeler...

ve derdiyle uğraşmadan etmek ister miydiniz ? Yurt dışına seyahat etmek isteyenlerin en büyük dertlerinden birisi pasaport ve vize işlemleri. Artık vize ve pasaport derdi olmadan sadece kimlikle seyahat etmek de mümkün. İşte pasaportsuz gidebileceğiniz ülkeler...

Pasaportsuz seyahat edilen ülkeler

GÜRCİSTAN

Turist olarak Gürcistan'ı ziyaret etmek isterseniz 1 yıla kadar ülkeye vizesiz giriş yapabilirsiniz. Gürcistan'ın Kafkas dağları üzerindeki dağ köyleri ve Karadeniz kıyısındaki kumsalları görülmeye değerdir. Vardzia isimli 12.yüzyıla ait mağara manastırı çok meşhurdur. Gürcistanın başkenti Tiflis görülmeye değer zengin bir mimariye sahiptir. Kaya oymalarından meydana gelen Uplistsikhe , Svetitskhoveli Katedrali, Kazbek Dağı, Tiflis Sameba Katedrali, Gürcistan Ulusal Botanik Bahçesi Gürcistanda gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Pasaportsuz seyahat edilen ülkeler

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türk vatandaşlarından istemiyor, 30 güne kadar almaya ihtiyaç duymadan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni keşfe çıkabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs'a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yapıların başında Girne Kalesi, Lefkoşa sur içi, Mağusa Lala Mustafa Paşa Cami, Mavi Köşk, Girne Bellapais Manastırı gelmektedir.

Pasaportsuz seyahat edilen ülkeler

MOLDOVA

Moldova'ya kimlikle dönemi başladı. Artık pasaporta ihtiyaç duymadan kimlikle 90 gün vizesiz ülkeye giriş yapabilirsiniz. Moldavaya gidildiğinde gezilecek ilk rotayı başkent Kişinev oluşturuyor. Moldova'nın en eski şehri olan Orheiul Vechi, Tanrı Anasının Dormition Manastırı ziyaret için önerilen ilginç yerlerden. Moldovanın yüzü aşkın müze ve galerileri gezginlerin mutlaka görmesi gereken yapılardan.

Pasaportsuz seyahat edilen ülkeler

UKRAYNA

Pasaporta ihtiyaç duymadan yeni tip kimlikle 180 günde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz olarak Ukrayna'ya giriş yapabiliyorsunuz.

Başkenti Kiev'de yer alan altın kubbeli Azis Sofya Kathedrali, 11.yüzyıla dair mozaikleri ve freskleriyle meşhurdur. Dinyeper Nehrine bakan Kiev Pechersk Lavra manastırı görülmesi gereken ünlü yapılardan.

Kaynak: NTV

BİZE ULAŞIN