Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3. Köprü havadan görüntülendi

3. Köprü havadan görüntülendi

Günde ortalama bin 500 aracın trafiğe katıldığı İstanbul'da, 3. Boğaz Köprüsü Projesi'nin de içinde bulunduğu Kuzey Marmara Otoyolu Projesi ile Odayeri-Paşaköy Kesimi Projesi'nin yapımı devam ediyor.

3. Köprü havadan görüntülendi

AA, tamamlandığında şehir trafiğini tır ve kamyon yoğunluğundan kurtarması beklenen Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki çalışmaları havadan görüntüledi.

3. Köprü havadan görüntülendi

Yaklaşık 4 bin 627 kişinin çalıştığı projede, 737 makine ve 51 çeşitli ekipmanın kullanılıyor ve hava şartları uygun olduğu zamanlarda 24 saatlik vardiyaya geçiliyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlü pazarlıkla yüklenici firmadan 29 Mayıs 2015'te bitirilmesi sözünü aldığı projede 8 şeritli karayolu ve 2 hat tren yolu yer alacak. Yeni köprünün maliyeti 4,5 milyar lirayı bulacak.

3. Köprü havadan görüntülendi

Proje, İstanbullular'a, kamu kesimine ve özel sektöre birçok açıdan katma değer sağlayacak. Köprünün tamamlanmasını sabırsızlıkla bekleyen sektörlerden birisi de lojistik… Tır ve kamyonların Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne yönlendirilmesiyle, hem şehir trafiği rahatlayacak hem de sektörde planlama imkanı artacak, dur-kalk kaynaklı yakıt maliyetleri azalacak.

3. Köprü havadan görüntülendi

- Yılda 3 milyar dolar...

Helikopterde AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, İstanbul'daki dev yatırımların taşımacılık sektörüne doğrudan ve dolaylı pek çok katkısının olacağını belirterek, tır ve kamyonların şehir trafiğini rahatsız etmeden direkt geçişlerinin mümkün olacağını, bunun tüm paydaşlar için kazançlı bir durumu beraberinde getireceğini kaydetti.

3. Köprü havadan görüntülendi

Taner Ankara, 3. Köprü, Kuzey Anadolu Otoyolu, İzmit Otobanı, 3. Havalimanı gibi projelerin sonlanmasıyla birlikte lojistik alanında dünyanın en önemli hatlarının oluşabileceğini ve ticaretin yüzde 20 oranında artabileceğini söyledi. Türkiye'deki ticaretin büyük çoğunluğunun Çorlu-İstanbul-Kocaeli hattından geçtiğini belirten Ankara, İstanbul'da gerçek anlamda bir transit geçişin olmamasının ticareti yavaşlattığı görüşünde...

3. Köprü havadan görüntülendi

Sektörün hali hazırda dur-kalk masraflarının yılda 3 milyar dolara ulaştığını belirten Ankara, şöyle dedi:

BİZE ULAŞIN