Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD’deki Şebekesi:

Fetullahçı Terör Örgütü () firarisi, eski futbolcu ve milletvekili , 2015'ten bu yana ABD'de sürdürdüğü lüks yaşamı ile dikkati çekiyor.

ABD’deki FETÖ Şebekesi: Hakan Şükür

LÜKS İÇİNDE YAŞIYOR

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde ve sonrasında ABD'ye kaçan birçok üst düzey üyesi gibi firari Şükür de bu ülkede lüks içinde yaşıyor.

ABD’deki FETÖ Şebekesi: Hakan Şükür

Şükür, 17-25 Aralık süreci öncesinde milletvekili olduğu AK Parti'den istifa etti ve bağımsız milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) yer aldı.

ABD’deki FETÖ Şebekesi: Hakan Şükür

12 Şubat 2015'te Şükür'ün Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu hakkında hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu belirtilerek, hakkında Şubat 2016'da 4 yıl hapis cezası talebiyle dava açıldı ancak Şükür yargılama sürecine katılmadı.

Şükür'ün 19 Kasım 2015'te ise İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yurt dışına çıktığı belirlendi.

ABD’deki FETÖ Şebekesi: Hakan Şükür

İSTİFASINI FETÖ ELEBAŞI İSTEMİŞ

'nün "Fildişi imamı" olarak bilinen Mehmet Lütfü Ayal, daha sonra verdiği ifadede, 17 Aralık'tan bir hafta önce Pensilvanya'ya gidip döndüğünü ve Gülen'in, o dönem milletvekili olan Şükür ve diğer birkaç milletvekilinin istifa dilekçesini bizzat kendisinin de bulunduğu bir toplantıda yazdırdığını açıkladı.

ABD’deki FETÖ Şebekesi: Hakan Şükür

Ekim 2016'da Şükür'ün, üyelerinin kullandığı ve MİT tarafından deşifre edilen ByLock kullanıcıları arasında bulunduğu ve hazırlanan listede "turuncu" kategoride bulunduğu ortaya çıktı.

'ün ismi 26 Mart 2017'de, Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan, FETÖ elebaşı Gülen'in bir numaralı sanık olarak yer aldığı ve Uşak 2. Ağır Mahkemesi'nde görülen 24'ü tutuklu 111 sanıklı davanın iddianamesinde yer aldı.

ABD’deki FETÖ Şebekesi: Hakan Şükür

GALATASARAY'DAN İHRAÇ EDİLDİ

Bu tarihten iki gün sonra 28 Mart 2017'de dönemin Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulunun eski futbolcular Arif Erdem ve Şükür'ü, kulüpten ihraç ettiklerini açıkladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi de 2012'de 'e verdiği fahri doktora unvanını Haziran 2017'de geri aldı.

ABD’deki FETÖ Şebekesi: Hakan Şükür

14 Temmuz 2017'de Olağanüstü hal kapsamında (OHAL) kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 692 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede (KHK) Şükür'e verilen tüm madalya ve nişanlar geri alındı.

BİZE ULAŞIN