Türkiye'nin en iyi haber sitesi

imami itirafçı olup anlattı: ’ü ben sakladım

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 1 numarası kaçak 'ün firar ettiği ilk günlerde evinde saklayan imamı itirafçı oldu: Öksüz'ü, örgüt imamı getirdi. Üsküdar'daki evimde 8 gün kaldı

FETÖ imami itirafçı olup anlattı: Adil Öksüz’ü ben sakladım

15 Temmuz hain darbe girişimin 1 numarası kaçak 'ün firar ettiği ilk günlerde evinde 8 gün saklayan FETÖ imamı itirafçı olup Adil Öksüz ile geçirdiği günleri anlattı. Gizli tanık, Öksüz'ün Üsküdar Zeynep Kamil'deki evine FETÖ Hava Kuvvetleri İstanbul İmamı tarafından getirildiğini sonra da yapılanma içerisinde bulunan bir başka imam tarafından gelinip alındığını ifade etti.

GİZLİ TANIK ŞUNLARI ANLATTI:

FETÖ imami itirafçı olup anlattı: Adil Öksüz’ü ben sakladım

İÇERİDE BİR MİSAFİR VAR

15 Temmuz 2016 darbe girişiminden 3 gün sonra yapılanmada benim gibi sorumlu düzeyde olan şahıslardan Şükrü (K) Rüştü Karakaya beni operasyonel hat diye tabir edilen kendi adına kayıtlı olmayan açık hat bir GSM numarasından aradı ve Bulgurlu'da bulunan Esatpaşa Köprüsü'ne yakın köşedeki eve çağırdı.

FETÖ imami itirafçı olup anlattı: Adil Öksüz’ü ben sakladım

Sonra 'içeride bir misafir var, birazdan tanışırsınız, adı Namık' dedi. Namık (K) geldi. Selam verdi tokalaştık oturdu. Rüştü'nün hal ve tavırlarından büyük bir zat olduğunu fark ettim. Kendisi bana darbe günü Ankara'da bir arkadaşı ile tarla bakmaya gittiğini ve jandarmanın kendilerini aldığını, jandarmaya bunu anlatmayı denediğini fakat başarılı olamadığını bahsetti. Sonra mahkemeye çıktıklarını ve mahkemede hakime aynı şekilde tarla bakmaya gittiğini söylediğini, hakimin ise ikna olduğunu ve kendisini serbest bıraktığını anlattı.

FETÖ imami itirafçı olup anlattı: Adil Öksüz’ü ben sakladım

8-9 GÜN KADAR KALDI

Öksüz evimde yaklaşık 8-9 gün kadar kaldı. Bu süre zarfında evden hiç çıkmadı. İhtiyaçlarını ben karşılıyordum. Gıda ve giyim malzemesi temin ettim. Yine evde kaldığı süre zarfında daha önceden Aksaray semtinden, yerini gösterebileceğim bir yerden satın almış olduğum Turkcell'e ait VINN Wi-Fi diye tabir edilen ve yine aynı bölgeden aldığım açık hat diye tabir edilen hat ile kullanılan, numarasını hatırlamadığım, 2017 yılının yaz aylarında kapattığım hat ile internete bağlanmak suretiyle kendisine ait Samsung marka, koyu gri renkli NOTE model cep telefonu ile yazışmalar yaptı. Ancak yazışmaların içeriğini görmedim.

FETÖ imami itirafçı olup anlattı: Adil Öksüz’ü ben sakladım

Örgütsel konumu itibari ile de sorma durumum olmadı. evde kaldığı süre zarfında televizyonu hiç açtırmadı. Çok konuşmuyordu. Hatta darbe girişimiyle alakalı benimle hiç bir şey konuşmadı. Devamlı olarak kendisine ait Arapça bir dua kitabı okuyordu. Adil Öksüz eve geldikten yaklaşık 3-4 gün sonra, yapılanmada sorumlu düzeyde faaliyet gösteren şahıslardan Bahadır (K) Cihat Yıldız isimli şahıs eve geldi ve benim duymayacağım bir ortamda, başka bir odada konuştular.

FETÖ imami itirafçı olup anlattı: Adil Öksüz’ü ben sakladım

Ben o sırada kendilerine yemek hazırlıyordum. Beraber yemek yerken ise dini içerikli konuşmalar yaptıklarına şahit oldum. Yemek yedikten sonra Bahadır (K) bana birkaç gün sonra geleceğini ve 'ü alacağını söyledi ve evden ayrıldı. Bu şekilde Adil Öksüz'ün başka bir yere götürülme planı yapıldığını anladım.

FETÖ imami itirafçı olup anlattı: Adil Öksüz’ü ben sakladım

FETÖ İMAMI ALDI GÖTÜRDÜ

Ağustos ayının 2. veya 3. günü Bahadır (K), 'ü evimden götürmek üzere geldi. Adil Öksüz'ün siyah bir valiz içerisinde bulunan şahsi eşyalarını Bahadır (K) alarak önden çıktı. Ardından ben çıktım. Benden birkaç dakika sonra ise Adil Öksüz evden çıktı. Beraber görünmemek için bu şekilde tedbir alınmıştı. Dışarıya çıktığımızda bizi iki ayrı araba bekliyordu.

BİZE ULAŞIN