Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sanıkları hesap veriyor

Darbe girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (/) ilişkin davalar sürüyor. Çatı davası olarak bilinen davanın bitmesinden sonra geride kalan büyük davalardan bir kısmı Temmuz ayı içerisinde tamamlanacak. Bu ay içerisinde örgüt içerisindeki önemli isimlerin 7 ildeki 25 davada yargılanacağı belirtiliyor. Bu davalarda bin 504 sanık yargılanacak.

FETÖ sanıkları hesap veriyor

'nün 2016'daki darbe girişiminin ardından yurt genelinde cumhuriyet başsavcılıklarınca başlatılan soruşturmalar ve açılan davalardaki yargılamalar sürüyor.

FETÖ sanıkları hesap veriyor

'nün darbe girişimine ilişkin sanık sayılarıyla öne çıkan 6 dava, örgütün yapılanmasına yönelik de 19 dava görülecek. Darbe teşebbüsüyle ilgili davalarda bin 193, FETÖ/'ye yönelik davalarda da 311 sanık hakim karşısına çıkacak.

FETÖ sanıkları hesap veriyor

'nün 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 kişinin yargılandığı davaya 1 Temmuz'da devam edilecek.

FETÖ sanıkları hesap veriyor

Aynı gün, 'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 245 sanığın yargılandığı davaya 23. Ağır Ceza Mahkemesinde bakılacak.

FETÖ sanıkları hesap veriyor

'da 'nün 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlerle ilgili 142 kişinin yargılandığı davaya, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde aynı gün devam edilecek.

FETÖ sanıkları hesap veriyor

İşte Temmuz ayında görülecek davalardan bazıları...

FETÖ sanıkları hesap veriyor

1 TEMMUZ

Akıncı Üssü davası (475 sanıklı)

Yer: 4. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 1-31 Temmuz

Saat: 09.30

BİZE ULAŞIN