Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan 20 haberi

 • 1
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1128 akademisyenin teröre destek veren bildirisini hatırlatarak bu isimlere Cem Karaca'nın 'Yarım Porsiyon Aydınlık' şarkısıyla göndermelerde bulundu. Erdoğan, "Cem Karaca bu lümpen aydınlar için ne diyor biliyor musunuz; yarım porsiyon aydınlık diyor. Rahmetli çok bonkör davranmış. Bugün aydın geçinenler değil yarım, çeyrek porsiyon bile değil, istisnalar kaideyi bozmaz." dedi.

İşte Erdoğan'ın konu ile ilgili açıklaması;

Tek parti CHP'sini anlatmak için çok enterasan bir şey kullanılıyordu. "Halk plajlara hücum etti, vatandaşlar denize giremedi."

"KENDİNİ AYDIN SANAN LÜNPENLER..."

Bunlar istedikleri kadar çırpınsınlar. Koskoca ülkeyi kendini aydın sanan lümpenin bildiği eski Türkiye yok. Artık sözün millette olduğu yeni Türkiye inşası sürecindeyiz.

"ÇEYREK PORSİYON KIYMETİNDE DEĞİLLER"

Cem Karaca bunlar için "Yarım porsiyon" diyor. Bugün aydın geçinenler çeyrek porsiyon kıymetinde dahi değil, istisnalar kaideyi bozmaz.

İşte Cem Karaca'nın Yarım Porsiyon Aydınlık şarkısının sözleri;

Yarım Porsiyon Aydınlık
Her zamanki köşenizde
Her zamanki barınızın
Önünüzde viski ve havuç
Ve bir eliniz çenenizde
Kaşınız hafifçe yukarıda
Bakışlarınız ne kadar bilgiç
Hiçbirşey üretemeden
Sadece eleştirirsiniz

Sinemadan siz anlarsınız
Tiyatrodan, müzikten
Heykel, resim, edebiyat
Sorulmalı sizden
Ekmeğin fiyatını bilmezsiniz
Ama ekonomi, politika
Karılarınızı döverken siz
Ne kadar bilimselsiniz

Bu yaz yine güneydeydiniz
Bol rakı, güneş ve deniz
Herşey bir harikaydı
Ancak yerli halkı beğenmediniz
Burda da, orda da o aynı barlar
Hep o aynı yarım porsiyon aydınlık
Aynı çehreler, aynı laflar
Vallahi hiç değişmemişsiniz

 • 2
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Polis, Diyarbakır Çınar'da yapılan terör saldırısının ardından "Bahar erken geldi" tweeti atan Figen Yüksekdağ'ın sağ kolunu arıyor.

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ın Danışmanı Sıtkı Güngör hakkında, Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerce Çınar Emniyet Amirliği ile lojmanına düzenlenen saldırının ardından yaptığı Twitter paylaşımları nedeniyle geçtiğimiz hafta gözaltı kararı çıkarıldığı ancak danışmanın halen bulunamadığı öğrenildi.

GÖZALTI KARARI ÇIKARTILMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından, PKK'lı teröristlerce Çınar Emniyet Amirliği ile lojmanına düzenlenen saldırının ardından yaptığı Twitter paylaşımları nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında Güngör hakkında, ''suç ve suçluyu övme''suçundan geçen hafta gözaltı kararı çıkartıldığı belirtildi.

 • 3
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Rus Rublesi, düşen ham petrol fiyatlarının Rus ekonomisi üzerinde oluşturduğu baskı ile Dolar karşısında rekor düşük seviyeye geriledi

Ruble, ham petrol fiyatlarındaki düşüşün dünyanın en büyük enerji ihracatçısı Rusya ekonomisi üzerinde baskı oluşturmasıyla rekor düşük seviyeye geldi. Petroldeki düşüşün Rusya ekonomisi üzerindeki etkisi, ülkeye uygulanan ekonomik yaptırımlar ve benzeri ekonomik sorunları geride bırakıyor.

Yüzde 1,8 düşen Rus Rublesi Dolar karşısında 80.156 seviyesinden işlem görerek en son Aralık 2014'te aştığı ve Rusya Merkez Bankası'nı acil faiz artırımına zorlayan seviyeyi aştı.

Rusya ekonomisin ve rublenin zarar görmesinde, Suudi Arabistan öncülüğündeki üreticilere bağlı olan petrol fiyatlarına olan bağımlılığı etkili oldu. Ham petrolün geçtiğimiz 12 ayda yüzde 41 değer kaybederek varil başına 28.15 dolar seviyelerine inmesi, ekonomik yavaşlamanın bir yıldır devam ettiği Rusya'da, petrol ve doğalgaz gelirleri bütçenin yarısını oluştururken krizden nasıl çıkılacağına ilişkin endişeleri artırıyor.

Moskova'da PAO Promsvyazbank analisti Aelxei Egorov, rublenin daha fazla düşecek yeri olduğunu belirtirken, "Ruble'nin dolar karşısında 80 seviyesinde olması bile, şu anki petrol fiyatları değerlendirildiğinde iyimser kalıyor. Petrol ciddi düşük seviyelerde seyrediyor" dedi.

 • 4
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı'na hakaretler dolu konuşmasının yankıları devam ediyor.

TRT Haber'de Hasan Kurtulmuş'un sunduğu Derin Analiz programında konuşan Yiğit Bulut, İş Bankası'nın "devletin ve milletin" bankası olduğunu söyleyerek "bu konuşmadan sonra, Cumhurbaşkanı'na hakaret, millete hakaret, devlete hakaret, ümmete hakaretten sonra o bankanın acilen millete iade edilmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

BU KONUŞMADAN SONRA O BANKA ACİLEN İADE EDİLMELİDİR

Yiğit Bulut şunları söyledi: "O banka, Hintli Müslümanların gönderdiği parayla kuruldu. Ve o banka bu devletin, bu milletin bankası. Partinin banka içinde organik bir bağı olamaz. Ve bu konuşmadan sonra, Cumhurbaşkanı'na hakaret, millete hakaret, devlete hakaret, ümmete hakaretten sonra o bankanın acilen millete iade edilmesi gerekiyor."

"SENİN DEĞİL, BANA KALDI O..."

Elinde İş Bankası ile ilgili belgeler olduğunu iddia eden Yiğit Bulut şöyle devam etti: "Acilen gerekli düzenlemenin yapılarak bu bankanın bir kamu bankası haline getirilmesi gerekiyor. Hepimizin bankası o, hepimizin. Gazi Mustafa Kemal'in mirası benim mirasım. Senin mirasın değil. Bana kaldı o, vatandaşa kaldı. Ve işin en acı tarafı, devlete ve millete dil uzatan medya baronlarının hepsi bu banka tarafından fonlanarak bu hale getirildi. Hepsinin belgesi benim elimde var."

 • 5
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasındaki çatışmada 3 terörist etkisiz hale getirildi, 9 terörist yaralandı. Çatışma alanındaki yaralı teröristler, Cizre Belediyesine ait cenaze araçları ve ambulansla bölgeden kaçırılmaya çalışıldı. Terörist cenazelerinin bulunduğu tabuta bölücü terör örgütü üyelerince silah saklandığı tespit edildi.

Cizre'de bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci" operasyonu sürüyor.

TSK ve emniyet unsurlarının müşterek harekatında güvenlik güçleri teröristlerle sık sık sıcak temasa giriyor. Bu kapsamda teröristlerin yoğun olarak bulunduğu Cudi Mahallesi'nde bir grup teröristle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada üç terörist etkisiz hale getirildi, 9 terörist yaralandı. Yaralılar arasında bir televizyon kanalında kameraman olduğu ileri sürülen bir kişinin de yer aldığı belirtildi.

Çatışma alanındaki yaralı teröristler, Cizre Belediyesine ait cenaze araçları ve ambulansla çatışma bölgesinden kaçırılmaya çalışıldı. Yaralılar ve terörist cenazeleri güvenlik güçlerinin kontrolünde Cizre Devlet Hastanesine getirildi. Terörist cenazelerinin bulunduğu tabuta, bölücü terör örgütü üyelerince silah saklandığı tespit edildi.

 • 6
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Sunucu Seval Akbaba kansere yakalandı.

Programın yapımcısı ve yönetmeni Tunahan İlbars, bu kötü haberi basına yolladığı açıklamayla duyurdu.

''Ne yazık ki şu anda kanserle mücadele ediyor''

İlbars'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Canım arkadaşım ve güzel sunucum Seval Akbaba ne yazık ki şu anda kanserle mücadele ediyor. Durumu da oldukça kritik. Şu aşamada her türlü desteğe ihtiyacı var. Destek olmak isteyenler programın sosyal medya hesaplarından Seval'e ulaşabilirler. Şu an için bilinci açık ve zaman zaman bu tarz mesajları okuyabiliyor."

 • 7
 • 21
Günün en çok okunan 20 haberi
Günün en çok okunan 20 haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hakkında alçak ve hadsiz açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Milletin ciddiye almadığı zatı ben niye adam yerine koyayım ki?" dedi.

İşte Erdoğan'ın o sözleri:

Kesinlikle girmemem gereken bir tartışma var. Bu bir deği, iki değil, üç değil, beş değil. Ana muhalefet partisinin genel başkanı hem parti kongresinde hem de grup toplantısında yine çirkin yüzünü göstermiş. Bu zat bir süredir şahsımla, ailemle ilgili ağzına ve kişiliğine yakışmayan bir şekilde bir namus ve şeref edebiyatı tutturmuş gidiyor. Bundan kazandığım tazminatlar artarak devam ediyor. Aslında kendisine bunun cevabını hiçbir şekilde karşılık veremeyeceği, veremediği şekilde müteaddit defa ifade ederim. Bazı kişiler vardır ya yüzüne tükürsen yağmur yağıyor derler ya, bu da öyle. Hiçbir sözün kafi gelmediğini üzüntüyle görüyorum. Hakimleri, savcıları, YSK'yı da hedef alıyor. Nerede, ne zaman kime çatacağı belli olmayan kişiler için 'serseri mayın gibi' der halkımız. Bu da öyle, ne zaman çıkıp bulaşacağı belli olmuyor. 1 Kasım seçimleri öncesinde de birileri işte sayın başbakana hükümeti kuramadı öyleyse ana muhalefetin başkanına bu görev verilmelidir diye yazıp çizdiler. Ben o zamanlar Cumhurbaşkanı külliyesinin adresini bilmeyene benim verilecek ve kaybedilecek zamanım yoktur demiştim.

HANGİ NAMUSTAN HANGİ ŞEREFTEN BAHSEDİYORSUN?

Neredeyse 2016'nın Ocak ayını bitiriyoruz. Bu zat hala 7 Haziran'ın davasını güdüyor. Siyaset bilmediği belli, hesap da bilmiyor. Bahsettiği konunun da ne anayasayla, ne yeminle ilgisi yok. 7 Haziran'da 400 demiştim, 1 Kasım'da 550 dedim. Bu zatın karın ağrısını da dökerim ama ben bunları konuşmaktan hicap duyarım. Bu namus ve şeref fukaraları için vakit harcamak bana zul geliyor. Teröristleri savunan bu değil mi, hangi namustan, hangi şereften bahsediyorsun?

BİR DERECE OLMADIĞI İÇİN AKLINI ÖLÇEMİYORUZ

SSK'yı batıran bu adam değil mi? Nice vatandaşlarımız bunun SSK'nın başında olduğu dönemde hastanelerin odalırında ne halde olduklarını bilmiyor mu? O hastanelerin hali neydi? İlacımızı alamıyorduk, hatırlayın o günleri. Afedersiniz odalara girmek mümkün değildi. Koğuşlara girmek mümkün değildi. Bir hastanenin en önemli eyi hijyendi, hijyen sözkonusu değildi. Hijyenle bizimle bu ülke tanıştı. Ana muhalefeti temsil etme şerefini elde etmiş, ülkenin, milletin geleceği için tek bir hayırlı projesi, sözü, hizmeti vaki değil. Bıraksanız memleketi batırır. Neresinden tutsanız elinizde kalan bir zavallı. Bunun herhangi bir eseri olmadığı için akıl derecesini ölçemiyoruz. Akıl sağlığını bilmiyoruz. Boş konuşmanın dışında bir varlık gösteremeyen, herhangi bir vasfı zaten olmayan bir kimseye şimdi ne diyeyim. Terör örgütünü kalpten gelen buğz ile kınamayan bu zavallıyı ademe mahkum ediyorum. Milletin yok saydığı bu zatı ben niye adam yerine koyayım ki?

KENDİ KÜFÜRLERİ İÇİNDE ÇIRPINSIN DURSUN

Kendi kifayetsizlikleri, küfürleri, hakaretleri içinde çırpınsın dursun. Hiçbir kötü, hiçbir iğrençlik bizi yolumuzdan alıkoyamadı, alıkoyamayacak. Allahımızla ilgili bir açıklama yaptı hiç ona girmeyeceğim. Gaf üstüne gaf yapıyor, bilerek inanarak konuşmuyor çünkü. Allah onu ıslah olsun, bizim yâr ve yardımcımız olsun inşallah

BİZE ULAŞIN