Türkiye'nin en iyi haber sitesi

belgeler ortaya çıktı...

Şok belgeler ortaya çıktı...

ABD'deki kumpas davaya bakan hâkim 'ın İstanbul'da 2014'te katıldığı sempozyumu, 'nün finanse ettiği belgelendi. İstanbul'da 17-25 Aralık darbe girişiminden 5 ay sonra düzenlenen ve ABD'deki kumpas davaya bakan ABD New York Güney Bölge Hâkimi Richard Berman'ın katıldığı sempozyumun, FETÖtarafından finanse edildiği belgelendi.

Şok belgeler ortaya çıktı...

Sabah Gazetesi'nden Kenan Kıran, 8-9 Mayıs 2014'te İstanbul Bosphorus Four Seasons Oteli'nde düzenlenen "Adalet ve Hukuk Devleti" konulu sempozyumun otel, konaklama ve uçak biletlerinin 'nün kozmik avukatlık bürosu Yüksel-Karkın- Küçük (YKK) Avukatlık Ortaklığı tarafından ödendiğine ilişkin faturalara ulaştı.

Şok belgeler ortaya çıktı...

Berman'ın da aralarında bulunduğu katılımcıların kaldığı otele 264 bin 869 TL ödendiği tespit edildi.

Şok belgeler ortaya çıktı...

Başsavcılık soruşturması kapsamında otele gönderilen yazıda, sempozyuma katılan ve otelde konaklayan kişilerin isimleri ile konaklama ve konferans için otelin kullanma bedelinin ne olduğu soruldu.

Şok belgeler ortaya çıktı...

Bu bedelin kim ya da kimlere fatura edildiğine ilişkin bilgi ve belgelerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü'ne verilmesi istendi. Otel yetkilileri de ilgili dokümanı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

Şok belgeler ortaya çıktı...

Söz konusu faturalarda, konaklayan ismi olarak 'nün avukatlık bürosu YKK'nın ismi geçiyor.

Şok belgeler ortaya çıktı...

Sempozyuma 'nün ABD imamı olan Faruk Taban da katıldı. Berman'la görüşen Taban, sempozyuma 9 Mayıs 2014'te geldi ve otelden ertesi gün ayrıldı. Berman sempozyuma moderatör olarak katıldı.

BİZE ULAŞIN