Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye 'nu anıyor! En büyük şüpheli : Mahrem İmamdan itiraf...

Türkiye 25 Mart 2009'da suikast olduğu yönünde Türkiye'de genel bir kanı oluşan bir helikopter kazası ile kaybettiği BBP Genel Başkanı 'nu anıyor. Yazıcıoğlu'nun ve beraberinde bulunan isimlerin şüpheli bir ile karlı dağlarda vefat etmesi, arama kurtarma faaliyetlerindeki ve bu süre içerisinde helikopter enkazına gidip olay yerinde kazaya ilişkin kritik olan bazı parçaların çalınması gibi birçok konu gündemi uzun süre işgal etti. Fetullahçı Terör Örgütünün kendini açık etmesiyle birlikte Yazıcıoğlu'nun ölümünde parmağı olduğuna ilişkin çok sayıda ifade ve bilgi ortaya çıktı. Soruşturmalar halen sürüyor.

Türkiye Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor! En büyük şüpheli FETÖ: Mahrem İmamdan itiraf...

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 11. yılında kabri başında dualarla anıldı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu vefatının 11. yıl dönümünde kabri başında dua ederek andı. BBP yayınladığı genelgeyle, Türkiye genelinde alınan 'Korona virüs' tedbirleri çerçevesinde merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma etkinlikleri dahil, bütün toplantıların ertelendiğini daha önce duyurmuştu. BBP Genel Başkanı Destici de, beraberindeki partililerle 24 Mart'ta Taceddin Dergahı'nda bulunan kabre gelerek Merhum Yazıcıoğlu'nu dualarla andı.

Türkiye Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor! En büyük şüpheli FETÖ: Mahrem İmamdan itiraf...

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, 25 - 31 Mart haftasını Muhsin Yazıcıoğlu şehidi ve tüm şehitleri anma haftası olarak idrak ettiklerini ancak Çin'de başlayan Korona virüs'ün tüm dünyaya yayılması ve Türkiye'ye gelmesiyle birlikte anma etkinliği programını da diğer programlar gibi iptal ettiklerini vurguladı. Destici, salgın sona erdikten sonra programları daha güçlü şekilde gerçekleştireceklerini belirtti.

FETÖ İMAMLARINDAN YAZICIOĞLU İTİRAFI

FETÖ elebaşı Gülen'in, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmanın üzerinin örtülmesini talep ettiği ortaya çıktı. Bu önemli bilgi, FETÖ'nün Elazığ avukatlar sorumlusu Abdullah Önder'in, Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği ifadesinde yer aldı. FETÖ elebaşı Gülen, Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefat etmesinin ardından yaptığı açıklamada "Aldanırsanız böyle kurban gidersiniz, bir perşembe günü akşamı vefat edersiniz, bir cuma günü cenazenize ulaşırlar" demişti.

Türkiye Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor! En büyük şüpheli FETÖ: Mahrem İmamdan itiraf...

1995 yılında Çukurova Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra çeşitli okullarda öğretmen olarak görev yapan Abdullah Önder, 2004 yılında Elazığ'da görev yaparken FETÖ'ye girdiğini itiraf etti.

Önder, 2010-2015 arasında FETÖ'nün Elazığ imamlığını yapan Mehmet Durakoğlu'nun kendisiyle yakından ilgilendiğini ve 2014'te Elazığ'daki avukatların sorumluluğuna getirdiğini söyledi.

2014'ten, teslim olduğu 2 Mayıs 2017 tarihine kadar FETÖ'nün Elazığ avukatlar sorumlusu olduğunu anlattı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra firari yaşadığını ve örgüt üyesi avukatlarla görüşmeye devam ettiğini anlatan Önder, eşinin de FETÖ'den tutuklanmasıyla 2 Mayıs 2017 günü Elazığ Cumhuriyet Savcılığı'na teslim olduğunu, 37 gün hapis yattıktan sonra tahliye edildiğini, halen FETÖ davasından yargılandığını anlattı.

Türkiye Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor! En büyük şüpheli FETÖ: Mahrem İmamdan itiraf...

PANİĞİ ANLATTI

Hürriyet'ten Nedim Şener'in haberine göre Abdullah Önder, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesiyle ilgili soruşturmalarda sanıklar hakkında takipsizlik kararının kalkmasından sonra Kahramanmaraş Emniyeti'ne 8 Mayıs 2018 tarihinde tanık olarak ifade vermek için başvurdu.

Emniyet tarafından savcılığa sevk edilen Abdullah Önder, 2014 yılında Yazıcıoğlu dosyasından gizlilik kararının kalkmasından sonra örgütün yaşadığı paniği ayrıntılı biçimde anlattı.

Türkiye Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor! En büyük şüpheli FETÖ: Mahrem İmamdan itiraf...

Abdullah Önder'in itirafları şöyle:

KONU BÜYÜĞÜMÜZE (GÜLEN) AKTARILDI

"17 Nisan 2014'te Ahmet Atilla Kavuran isimli Elazığ avukatı, beni cep telefonumdan aradı. Bu tarihi çok iyi hatırlıyorum, özel yetkili mahkemeler kaldırıldığı için Muhsin Yazıcıoğlu dosyası Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelmiş, dosyadaki gizlilik kalkmıştı. Örgütte sorumlu olduğum avukat Ahmet Atilla Kavuran beni arayarak, 'Abi çok önemli bir konu var, yüz yüze görüşmemiz lazım' dedi. Örgüte ait bir öğrenci yurdunda buluştuk. 'Abi, Muhsin Yazıcıoğlu davasında helikopterden sökülen cihazları götüren askerler var ya... Atalar onların avukatıymış. Dosyada bugün gizlilik kalktı. Elazığ Barosu bununla çalkalanıyor' dedi. Ben de bunun üzerine Kahramanmaraş imamı Mehmet Durakoğlu'nu cep telefonumdan arayarak, 'Acil bir durum var görüşelim' dedim. 16.30'da geldi. Avukat Ahmet Atilla Kavuran'ın yanında duyduklarımı anlattım. Durakoğlu, 'Bu nasıl iş?' dedi."

Türkiye Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor! En büyük şüpheli FETÖ: Mahrem İmamdan itiraf...

BBP'DEN SORUMLU FETÖ'CÜ

"(Elazığ imamı) Durakoğlu, BBP Elazığ İl Başkanı Selami Ekici'den sorumlu örgüt mensubu Sezai Çetin'i aradı. Sezai'ye, 'Selami'yi de al, buraya gel' dedi. Selami Ekici, cemaatten bir avukatın Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinden parça söken askerlerin avukatlığını almasını içine sindiremediğini söyleyince, Durakoğlu 'Bu durumdan haberimiz yok, Mustafa bu işi para kazanmak için yapmış' dedi.

Toplantıdan sonra avukatlardan sorumlu olmam nedeniyle Mustafa Atalar'ı aradım. Kendisi bana kazanın yaşandığı 2009'da 12 ilin imamlığını yürüten Turan Canpolat ile konuyu görüştüğünü, Canpolat'ın 'Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinden söküm yapan askeri personel abilerimizdendir, yani bizdendir' dediğini, soruşturmayı takip görevinin bizzat Canpolat tarafından verildiğini anlattı.

Türkiye Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor! En büyük şüpheli FETÖ: Mahrem İmamdan itiraf...

Ertesi gün Mehmet Durakoğlu, örgütün bölge sorumlularını topladı. Durakoğlu, avukat Mustafa Atalar'ı kastederek, 'Bu çocuk aptalın teki, olayın vahametinin farkında değil. Bu konu Amerika'da büyüğümüze aktarıldı' dedi. Örgüt içinde 'büyüğümüz' sıfatıyla bahsedilen kişi terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in kendisidir.

Bir hafta sonra avukat Mustafa Atalar'ın 23 HY 009 plakalı aracıyla Malatya'ya Turan Canpolat ile görüşmeye gittik. Avukatlardan sorumlu olduğum için Canpolat bana, 'Mustafa'ya biz emir verdik o emrin gereğini yerine getirdi' dedi. Dönüş yolunda Mustafa, astsubay Aydın Özsıcak'ı telefonla aradı ve avukatlığını bıraktığını söyledi."

SON DAKİKA