Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yine kaybettiler

1 Kasım seçimlerinden AK Parti zaferle çıktı. Ancak seçimi kaybedenler sadece siyasi partiler olmadı. Yazarlardan sanatçılara, sivil toplum temsilcilerinden gazetecilere kadar açıkça AK Parti karşıtlığı içinde bulunan ve algı operasyonu yaparak seçmeni yönlendirmeye çalışan cephe seçimlerde tam anlamıyla tarumar oldu. İşte seçimin kaybedenleri...

Yine kaybettiler

Ahmet ALTAN : FETÖ ile işbirliği yapan eski Taraf Gazetesi yayın yönetmeni ve gazeteci Ahmet Altan'da seçimin kaybedenlerinden. Koza İpek Grubu'na yönelik operasyonlarla ilgili FETÖ kanalına konuşan Ahmet Altan, program boyunca Erdoğan'ın adını ağzından düşürmeyip darbe tehditleri savurmuş ve program boyunca "Türkiye Erdoğan'ı başkan yapmayacak" cümlesini tekrarlamış.

Yine kaybettiler

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Coşkun, 7 Haziran seçimleri öncesinde CNNTürk'e Selahattin Demirtaş'ı davet ederek saz çaldırmış ve halka sempatik göstermişti. Gazete yazılarında sürekli AK Parti ve Cumhurbaşkanı aleyhine yazılar yazıp HDP'ye destek çıkan Coşkun, ekran vasıtasıyla da PKK ve HDP'yi aklamayı tercih etmişti. Ama kaybetti...

Yine kaybettiler

Zaman'ın yazarı Ali Bulaç'ta İslami jargonları devreye sokarak AK Parti ve Erdoğan aleyhine karapropaganda yapmış ve FETÖ'nün değirmenine su taşımıştı. Seçim öncesi CHP liderini de ziyaret eden Bulaç, iktidarın devrilmesi gerektiğini sık sık dillendirmişti.

Yine kaybettiler

Algı operasyonu yazarlarından Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş'ta seçim sonuçları karşısında havlu atan isimlerin başında geldi. Milliyet yazarı Aydıntaşbaş, CNN Türk'teki yayına katılarak "Bu seçimin kazananı Tayyip Erdoğan olmuştur" dedi. Yazar twitter hesabından da "MHP, vekil sayısını yarıya düşürdü. CHP bütün sahilleri kaybetti. Liderler yine de istifayı düşünmüyor. Bu kafayla sonsuza dek AKP kalır..." yorumunda bulundu.

Yine kaybettiler

Ettiği küfür ve hakaretler nedeniyle FETÖ'ye bağlı Meydan Gazetesi'nde köşe sahibi olan magazin figürü Atilla Taş, seçim öncesinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Eroğan'a ağır hakaretler içeren yazılar yazmıştı. Seçim sonuçlarını içine sindiremeyen Taş, twitter hesabından "Birileri şunu kuş beyinlerine soksun! %99 la gelip diktatörlük kursanız bile, ülkeyi terketmeyiz, ahanda burdayız! Mücadele bitmez!" diyerek seçmene kuş beyinli nitelemesiyle hakaretler yağdırdı. Taş'a takipçileri yoğun tepki gösterdi.

Yine kaybettiler

Sahip olduğu medya gücünü AK Parti'nin güç kaybetmesi için harcayan ve teröre açıkça destek vererek Paralel Yapı ile kolkola görüntü sergileyen Doğan'ın algı operasyonları da ters tepti. Öncesinde AK Parti'ye demediğini bırakmayan Aydın Doğan medyası seçim sonuçlarının ardından u dönüşü yaparak zaferi kutsadı. Bu durum sosyal medyada alay konusu edilerek "Hürriyet'e kayyum mu atandı?' sorusunun sorulmasına neden oldu.

Yine kaybettiler

Halk en büyük faturayı MHP'ye kesti. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin istifa ettiği çok yazılıp çizildi ama her şeye 'Hayır' diyen Bahçeli istifa için de 'hayır etmiyorum' dedi. MHP, aldığı oy oranıyla Türkiye haritasından adeta silindi.

BİZE ULAŞIN