Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!

 • 1
 • 46
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya, yargı, TSK, polis, eğitim ve iş dünyasındaki uzantıları birer birer soluğu yurtdışında alıyor. Kurdukları kumpasların, attıkları iftiraların, çaldıkları sınav sorularının, kararttıkları hayatların, maddi ve manevi olarak sömürdükleri hayatların deşifre olması ile birlikte kanundan kaçarak yurtdışında Türkiye aleyhinde ihanet faaliyetlerinin içine giren Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri 17/25 Aralık sürecinden hemen önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Partili yöneticilere "kaçacaksınız" tehditleri savuruyordu. Darbe planları ile siyasileri yargılamayı hayal eden FETÖ üyeleri ihanetlerine yurtdışında devam ediyor... İşte FETÖ'nün yurtdışına kaçan üyelerinden bazıları…

 • 2
 • 46
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!

TARIK TOROS YURTDIŞINA KAÇTI

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, kararın FETÖ'cü polisler tarafından sızdırılmasının ardından İngiltere'ye kaçtığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı idamla tahdit ettiği için hakkında soruşturma başlatılan Bugün TV'nin eski genel yayın yönetmeni Tarık Toros'un yurtdışına kaçtı.

PATRONUNUN YANINA KAÇTI

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, kararın FETÖ'cü polisler tarafından sızdırılmasının ardından eski patronu Akın İpek gibi İngiltere'ye kaçtığı öğrenildi. Her yazısında AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "yargılanacaksınız, bu ülkeyi terkedeceksiniz" tehditlerinde bulunan Tarık Toros'un yurdışına kaçması sosyal medyada espiri konusu oldu.

CUMHURBAŞKANI'NI TEHDİT ETMİŞTİ

17/25 Aralık darbesinden sonra Fetullahçı Terör Örgütü'nün tetikçiliğini üstlenen Bugün TV'nin Genel Yayın Yönetmeni olan Tarık Toros'un, gazetedeki köşesinden FETÖ'nün bütün kumpas ve iftiralarına medya desteği verdiği biliniyordu. Toros, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı idam ile tehdit etmiş ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.,

FETÖ'NÜN YENİ GÖZDESİ İNGİLTERE!

Türkiye'den birer birer kaçan Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin Almanya'dan sonra yeni gözdesinin İngiltere olduğu öğrenildi. Gittikleri her ülkede Türkiye aleyhinde faaliyetlerde bulunan FETÖ üyeleri, İngiltere'de de siyasileri ziyaret ederek Türkiye'ye ihanet ettikleri belirtiliyor. Kısa sürede İngiltere'deki Müslüman ve Türk azınlığın nefretini kazanan FETÖ üyesi hainlere büyük tepki olduğunun altı çiziliyor.

 • 3
 • 46
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!

EKREM DUMANLI'DAN 18 EYLÜL'DEN BU YANA HABER ALINAMIYOR

Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkında PDY'nin "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında "darbeye teşebbüs etmek" ile "silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek" suçlarından İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği'nce yakalama ve gözaltı kararı çıkarıldı.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, 18 Eylül'de gönderilen yazı üzerine Dumanlı'yı gözaltına almak için çalışma başlattı. Ekiplerin, yaptıkları çalışmalarda Dumanlı bulunamadı. Dumanlı hakkında, bu soruşturma kapsamında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, PDY'ye 2009'da düzenlenen Tahşiye soruşturmasında "kumpas kurduğu ve usulsüzlükler yaptığı" iddiasıyla yürütülen soruşturmada da Dumanlı şüpheli konumda yer alıyor. Bu nedenle Ekrem Dumanlı hakkında 18 Aralık 2014'te yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

 • 4
 • 46
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!

EMRE USLU FİRARİ SANIK

Emre Uslu "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında açılan davada, Sinan Dursun ise "25 Aralık kumpas" davasında firari sanık aranıyor.

 • 5
 • 46
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!

SAVCI MUAMMER AKKAŞ DA FİRAR ETTİ

25 Aralık soruşturmasında görev alan eski savcı Muammer Akkaş "görevi kötüye kullanma", eski hakim Süleyman Karaçöl "görevi ihmal" suçlarından Yargıtay'da yargılanıyor. Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin ilk derece mahkemesi sıfatıyla baktığı davanın ilk duruşması, 25 Kasım'da yapıldı.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Karaçöl ve Akkaş hakkında ayrıca "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" ile "cebir, şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya, görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarını işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin oluştuğunu gerekçesiyle tutuklanmaları amacıyla yakalama kararı çıkarılmasını istedi.

Talebi değerlendiren Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Akkaş ile Karaçöl hakkında, tutuklanmaları amacıyla yakalama kararı çıkardı. Bu kapsamda Karaçöl tutuklanırken, Akkaş'ın firar ettiği tespit edildi.

 • 6
 • 46
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!

- CELAL KARA VE ZEKERİYA ÖZ YURTDIŞINDA

PDY'nin yaptığı "17-25 Aralık darbe girişimi"nin savcıları Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın da haklarında tutuklama amaçlı yakalama kararı çıkarılmasından önce yurtdışına kaçtıkları belirlendi.

HSYK kararnamesiyle görevden uzaklaştırılan haklarında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" ile "cebir, şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya, görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" iddialarıyla soruşturma yürütülen eski savcılar Öz, Kara ve Mehmet Yüzgeç için 10 Ağustos'ta Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklama amaçlı yakalama kararı çıkarıldı.

 • 7
 • 46
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!
Yurtdışına kaçan FETÖ'cüler!

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne, Öz, Kara ve Yüzgeç'in bulunarak, Bakırköy Adliyesi'ne sevk edilmeleri için gerekli yazı yazıldı.

TÜRKİYE'YE İADELERİ İSTENDİ

Araştırma sonrasında eski savcılar Öz ve Kara'nın, yakalama kararı öncesinde 10 Ağustos'ta sabaha karşı 10 dakika arayla Gürcistan'a kaçtığı, ardından Ermenistan'a geçtikleri tespit edildi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 12 Ağustos'ta, Öz ve Kara için Dışişleri Bakanlığı'na gönderilmek üzere Adalet Bakanlığı'na "difüzyon mesajı" yazdı. Yazıda, Öz ve Kara'nın haklarındaki suçlamalar tanımlanıp, yakalama kararı eklenerek, Türkiye'ye iadeleri için girişimlerde bulunulması talep edildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, 19 Ağustos'ta yurtdışına kaçan eski savcılar Öz ve Kara hakkında "kırmızı bülten" çıkarılması için Adalet Bakanlığı'na başvurdu.

BİZE ULAŞIN