Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Binada yapılan temizlik 18 yıllık cinayeti ortaya çıkardı

'nin merkez İzmit ilçesinde tüyler ürperten bir olay yaşandı! 18 yıl önce cinayete kurban giden kişinin cesedi binada 'koronavirüs temizliği' yapılınca ortaya çıktı. Belediyeye ait çöp alanında geri dönüşüm malzemesi toplayan çalışanlar, sokaklardan toplanan çöplerin arasında, çuval içerisinde ceset bulunca polise ihbarda bulundu. Ekiplerin yaptığı inceleme sonrası, bir binada yapılan temizlik çalışmasında bina sakinleri tarafından bulunan çuvalın 'çöp' olduğu düşünülerek konteynere atıldığı ve kamyonla alana getirildiği öğrenildi. Cesedin Ercüment Çetin'e (49) ait olduğunu belirleyen polis, Çetin'in iki kardeşini gözaltına aldı.

Binada yapılan temizlik 18 yıllık cinayeti ortaya çıkardı

'nin İzmit ilçesinde korona virüs temizliği yapan bina sakinlerinin attığı çuvaldan 18 yıl önce kardeşi tarafından bıçaklanarak öldürülen şahsın cesedi çıktı. 2 kardeşin gözaltına alındığı olayda katil zanlısı şahıs, abisini öldürdükten sonra çuvalla eve sakladığını itiraf etti.

Binada yapılan temizlik 18 yıllık cinayeti ortaya çıkardı

'nin İzmit ilçesi Karadenizliler Mahallesi'nde İzmit Belediyesi'ne ait çöp döküm alanında geri dönüşüm malzemelerini ayrıştıran çalışanlar, battaniyeye sarı halde çürümüş bir insan cesedi buldu. İşçiler durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler güvenlik önlemi alarak incelemelerde bulundu. Olayın ardından inceleme başlatan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, belediye temizlik çalışanlarının ifadelerini alarak cesedin olduğu çuvalın Serdar Mahallesi'nde bir bina önünden alındığını belirledi.

Binada yapılan temizlik 18 yıllık cinayeti ortaya çıkardı

BİNADA KORONA VİRÜS TEMİZLİĞİ CESEDİ ORTAYA ÇIKARDI

Cesedin alındığı binada araştırma yapan polis ekipleri, bina sakinlerinin korona virüs nedeniyle evde kaldıkları sırada binada genel temizlik başlattıklarını, bu sırada kullanılmayan atıl haldeki dairedeki çuvalı çöp zannederek attıklarını belirledi. Dairede yaşayanları sorgulayan ekipler, cesedin kimliğinin Ercüment Çetin'e (49) ait olduğunu ve ailesinin de Sakarya'da yaşadığı bilgisine ulaştı. İncelemeyi derinleştiren ekipler, Çetin ailesinin 2002 yılında Ercüment Çetin için kayıp ilanında bulunduklarını ve ifadelerinde Almanya'ya gitmiş olabileceğini söylediklerini tespit etti. İncelemeyi derinleştiren ekipler, cinayet şüphelisi olarak Çetin'in iki kardeşi R. Çetin (39) ve E. Çetin'i gözaltına aldı.

Binada yapılan temizlik 18 yıllık cinayeti ortaya çıkardı

KAYIP İLANI VERDİKLERİ ABİSİNİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Gözaltına alınarak Emniyetine getirilen iki kardeşten R. Çetin, 2002 yılında Sakarya'daki evlerinde abisi ile aralarında tartışma çıktığını, daha önce de sık sık tartıştıkları abisini bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti. R. Çetin ifadesinde, abisini öldürdükten sonra battaniyeye sararak İzmit'te bulunan evlerine getirerek kum dolu çuvala koyarak evden ayrıldığını söyledi. Gözaltına alınan E. Çetin'in ise cinayet hakkında bilgisi olmadığını, abisinin kayıp olduğunu düşündüğünü söyledi.

Binada yapılan temizlik 18 yıllık cinayeti ortaya çıkardı

CİNAYET ZANLISI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Gözaltına alınan şahıslardan cinayeti işlediğini itiraf eden R. Çetin ile kardeşi E. Çetin, emniyetteki işlemleri sonrasında Adliyesine sevk edildi.

SON DAKİKA