Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te tansiyon yükseliyor

askerleri, elçiliğinin 'e taşınması kararını etmek amacıyla abluka altındaki sınırında düzenlenen gösterilere katılan 59 Filistinliyi şehit etti, 2500'den fazla Filistinli de yaralandı. Bugün itibariyle de sokaklarında İsrail askerleri ile Filistinli halk arasında çatışmalar başladı.

Kudüs'te tansiyon yükseliyor

'nin sınırında çadırlar kuran Filistinliler, Büyükelçiliğinin 'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını etmek için "milyonluk yürüyüş" adını verdikleri kapsamlı gösteriler düzenliyor.

Kudüs'te tansiyon yükseliyor

Kurtuluş Örgütü Büyükelçiliğinin 'e taşınmasını yeni bir "Nekbe" olarak nitelediklerini belirtti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasına ilişkin kararına twitter'dan tepkisini duyurdu. ifadelerinin ingilizce olan paylaşımında ise"#Nakba70" etiketini kullandı.

Kudüs'te tansiyon yükseliyor

ABD'nin Tel Aviv'deki İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına karşı Gazze'de düzenlenen gösterilerde 18 Filistinli hayatını kaybederken, ABD Başkanı Donald Trump Twitter'dan açıklama yaptı. Büyükelçilik açılışının Doğu saatine göre 09.00'da (TSİ 16.00) yapılacağını ifade eden Trump, açılışın canlı yayınlanacağını belirterek bugünü "İsrail'in büyük günü" olarak tanımladı.

Kudüs'te tansiyon yükseliyor

askerlerinin sert müdahalelerine rağmen sınırın farklı bölgelerinde binlerce Filistinli, gösterilerine devam ediyor. Gerçek mermiyle göstericilerin üzerine ateş açan İsrail askerleri, insansız hava araçlarıyla (İHA) da protestocuların üzerine göz yaşartıcı gaz yağdırıyor.

Kudüs'te tansiyon yükseliyor

İSRAİL'DEN GAZZE'YE 5 FÜZE

savaş uçakları bugün şeridinin kuzey kesiminde Beyt El İhya beldesinde bulunan direnişi askeri tesislerini bombaladı. Bombalamadan askeri tesisler ve civardaki binaların maddi hasar gördüğü belirtildi.

Kudüs'te tansiyon yükseliyor

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: İSRAİL TERÖR DEVLETİDİR

'in dünkü katliamından sonra 53 Filistinli şehit edilirken 2500'den fazla da yaralı olduğu açıklandı. Bu katliamdan sonra bütün dünya ülkeleri büyük tepkiler gösterdi. En sert tepki 'den geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'de yaptığı konuşmada İsrail'in yaptığı katliama yönelik "İsrail devlet terörü estirmektedir. İsrail, bir terör devletidir. İsrail'in yaptığı bir soykırımdır. Bu insanlık dramını, soykırımı hangi taraftan olursa olsun, ister Amerika ister İsrail, lanetliyorum." dedi.

Kudüs'te tansiyon yükseliyor

ERDOĞAN, ABBAS İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı , Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesinde, 'nin bölgede şiddetin tırmanmasına yol açan büyükelçiliği 'e taşıma kararını ve 'in Filistinlilere yönelik saldırılarını kınadı

BİZE ULAŞIN