Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ve Gül yolunu seçti

İçkili gazinolarda sahneye çıkan ortaokul öğrencisi Gül Tut sonunda öğrenimini yarıda bırakarak bu işi meslek edindi!

Sabah'la magazin tarihi

HAZIRLAYAN: Şirzat BİLALLAR

27 KASIM 1988
SABAH’ın yayını üzerine artık içkili yerlerde çalışamayan 14 yaşındaki Gül, düğün salonlarında şarkı söyleyerek para kazanıyor. Bir süre öncesine kadar “Gül Peri” takma adıyla üçüncü sınıf içkili gazinolarda sahneye çıkan ortaokul öğrencisi Gül Tut, SABAH’ın yayını üzerine, gazinocuların artık kendisine iş vermeye cesaret edememesi yüzünden, okuluna dönmek zorunda kalmıştı.

Ve Gül yolunu seçti

Ancak, alıştığı düzensiz yaşam biçimi nedeniyle öğrencilikten çoktan kopan zavallı çocuk, bu işi fazla sürdüremedi ve “Benim yolum bu” diyerek sarkıcılığı seçti. Okuldan ayrılan Gül, şimdi düğün salonlarında şarkı söylüyor.

“PERİŞAN OLDUK”
Annesinin ve kardeşinin geçimini sağlamak için çalışmak zorunda olduğunu belirten Gül, “Sahneye çıktığım içkili gazinodaki işimi kaybedip, başka bir yerde de iş bulamayınca, ailecek perişan olduk. Şarkıcılıktan başka bir şey yapamazdım. Çalışabileceğim tek alan ise, düğün salonlarıydı. Buralarda da sık sık gündüz işi çıkıyordu. Sonunda ekmek parasını seçtim” şeklinde konuştu. Erhan BAĞCI

Ve Gül yolunu seçti

18 KİLO VERDİ
‘Güllü’ adı ve söylediği Roman havalarıyla 1990’larda şöhret olan Gül Tut, evlendikten sonra sahneye ara verdi. İki çocuğu olan sanatçı 2000’de boşanıp sahneye döndü. İzmir’de bir barda kendisine laf atan kadın müşteriyi dövmesi ya da İstanbul’da alkol komasına girmesi gibi adli haberlerle adını duyuran Güllü, liposuction’la 18 kilo verdikten sonra geçen yıl Bursa’da çalışmaya başladı.

Ve Gül yolunu seçti

26 KASIM 1987
CEM BANA HİÇ SAHİP ÇIKMADI”
Cem Karaca 8 yıllık bir hasretten sonra vatanına dönüp tekrar Türk vatandaşı oldu. Kaset dolduruyor, konserler veriyor ve Almanya’da birlikte yaşadığı son sevgilisiyle de Fethiye’de tatil yapıyor. Bu arada politik fikirleri ve dünya görüşleri ile eski Cem Karaca olduğunu savunuyor. Ama kimse karısını hatırlamıyor. Aslında Feride Karaca, kendini hatırlayanlardan köşe bucak kaçıyor ve bugüne kadar kocası hakkında konuşmak istemediğini söylüyordu.

Ve Gül yolunu seçti

“ZORLA ŞARKICI OLDUM”
Ne oldu bilinmez, Feride Karaca sonradan pişman olmak pahasına SABAH’a içini döktü. Derdini şöyle dile getirdi: “Cem beni bırakıp Almanya’ya giderken nasıl geçineceğimi biç düşünmedi. Borç aldığım 200 bin lira ile sahne elbisesi edindim ve zorla şarkıcı oldum. Cem’den oğlumuz Emrah’a biraz ilgi göstermesinden başka bir şey istemiyorum.” Feride Karaca şimdi İzmir Büyük Efes Oteli’nde sahneye çıkıyor.  Aykut IŞIKLAR

Ve Gül yolunu seçti

DNA TESTİYLE İSPATLADI
Cem Karaca’nın eşi Feride Karaca (Balkan), 2004’te ölen Cem Karaca’nın üçüncü eşi İlkim Karaca ile girdiği polemikle gündeme gelmişti. Feride Balkan, oğlu Emrah’ın babasının eski eşi Cem Karaca olduğunu, DNA testiyle ispat edebilmişti.

Ve Gül yolunu seçti

23 KASIM 1997
Kanal D’nin organize ettiği Miss Turkey 97 yarışmasında Türkiye Güzeli seçilen Çağla Şıkel, Seyşel Adaları’nda düzenlenen Miss World 97 yarışmasında da ilk beşe girerek büyük başarı elde etti. 86 güzelin katıldığı yarışmada dünyanın en güzel 5 kızından biri seçilen 18 yaşındaki Şıkel, sempatik hareketleri ve güzelliğiyle izleyenleri büyüledi.

BİZE ULAŞIN