Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı dizilerin kare as'ı

Yabancı dizilerin kare as'ı
WEEDS
Jenji Kohan'ın yarattığı bu dizi, başrolde Mary Luise Paker ve Justin Kirk ile ülkemizde ComedyMax'te gösteriliyor. Dizi, kocasının beklenmeyen ölümü sonucu iki oğluna bakabilmek için marihuana satmaya başlayan bir annenin sıradışı yaşamına odaklanıyor. Bağımsız Amerikan sinemasında bir mini oyuna dönüşmüş aile teması, Weeds'le birlikte tümüyle cazibeli ve tamamen ahlaksız bir atmosferde televizyona adapte edilmiş oldu.
Yabancı dizilerin kare as'ı
LOST
Lost, günümüzün en acayip fenomenlerinden birine dönüşmüş durumda.  Ülkemizde eski bölümleri TNT'de ve yeni bölümleri DiziMax'te olmak üzere iki kanalda birden gösterilen dizi, altıncı sezonuna hazırlandığı şu günlerde kendinden sonra gelen pek çok diziye ilham kaynağı oldu bile. Dizide ıssız adaya düşen kazazedelerimizin hikâyelerini izlerken her an bir yenisi gelen süprizlerle gerçekliği, yaşamı, geçmişi sorguluyoruz.
Yabancı dizilerin kare as'ı
HOW I MET YOUR MOTHER
 Sondan başa doğru anlatılan eğlenceli bir aşk öyküsü... Baş karakter Ted'in doğru bir aşkı bulma macerası, New Yorklu dört arkadaşın birbirinden komik maceralarıyla dolu. Dizi, ülkemizde cnbc-e'de gösteriliyor.
Yabancı dizilerin kare as'ı
30 ROCK 
30 Rock kaliteli ve ilginç bir komedi izlemek isteyeler için birebir. Fütursuz esprileri, eğlenceli göndermeleri ve hızlı senaryosunun yanı sıra 30 Rock'un ağır topları da dikkat çekici: Tina Fey, Alec Boldwin ve Tracy Morgan. Tina Fey, yıllarca Saturday Night Live'da oynamış ve yazarlık yapmıştı. 30 Rock da benzer bir televizyon yapımında görev alan insanların etrafında geçiyor ve Tina Fey'in görevi de benzer. Ülkemizde ComedyMax'te gösterilen diziyi izlerken gülmekten koltuktan düşebilirsiniz.
Yabancı dizilerin kare as'ı
HOUSE M. D.
Bir hastane dizisi olan House M.D., ülkemizde DiziMax'te gösteriliyor. Dizide her bölümde yeni bir hastaya tanı koyulma çabasına şahit oluyoruz ve olaylar Gregory House adlı baş karakterin etrafında dönüyor.
Yabancı dizilerin kare as'ı
MAD MEN
Mad Men, The Sopranos'un yapımcı ve yazarı Matthew Weiner tarafından sunuluyor. Unutulmaz müziklere sahip olan dizi, yarattığı dönem atmosferinin başarısıyla öne çıkıyor. Ülkemizde e2'de gösterilen ve kısa sürede kendi hayran kitlesini yaratan Mad Men, 1960'ların New York'unda reklamın altın çağını yaşayan neo-liberal piyasanın altın çocukları etrafında dönüyor. Dizide o dönemin Amerikası'ndan günümüze kadar meydana gelen sosyal değişiklikler de göz önüne seriliyor. Modern yaşamın ve yetişkin olmanın sıkıntısına sahipseniz, bu takım elbiseli çılgın adamların dizisi tam size göre...
Yabancı dizilerin kare as'ı
THE OFFICE
Belgesel kameralarının ofise girdikleri yapım, bu cin fikirli senaryoyu ilginç ve komik detaylarla süslüyor. Kendine has komedi anlayışıyla The Office, Comedy Max'te yayınlanıyor. Dizide, ofislerinde belgesel çekilen sıradan karakterlerimizin sık sık kameraya dönerek şakalaştıklarına şahit olabiliyoruz. The Office'i farklı bir dizi yapan da bu gerçeklik takıntısı.
SON DAKİKA