Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova Arboretumu için güç birliği yaptılar

Giriş Tarihi: 16.1.2013
Adana Çevre ve Arboretum Derneği, Çukurova Süleyman Demirel Arboretumunu hayata geçirmek için Orman Bölge Müdürlüğü ile el ele vererek çalışmalara başladı. Çukurova Üniversitesi sınırları içerisinde bulunan Arboreturum'da düzenlenen toplantıya Adana Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Temur, Adana Çevre ve Arboretum Derneği Başkanı Mimar Zeynep Çavuşoğlu, Orman Genel Müdürlüğü'nden müfettişler ve dernek yöneticileri katıldı.

"KARARLIYIZ"
Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Zeynep Çavuşoğlu, hızlı kentleşmenin çevre koşullarını olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi. Çavuşoğlu, "Belki bizler hissetmeyeceğiz ama çocuklarımız torunlarımız için endişeliyiz. Bu endişeyi duyan bizler, Orman Bölge Müdürlüğü ile kentimize ve ülkemize çok faydalı olacağına inandığımız Çukurova Süleyman Demirel Arboretumunu hayata geçirmeye kararlıyız" dedi.

"İKİ PROJE ÇOK ÖNEMLİ"
Başkan Çavuşoğlu, "Planlarımız arasında Arboretum sahası köprü projesi, diğeri ise ağaç seraları ve laboratuar projesi. Önümüzdeki 1,5 yıl içinde bu iki proje ile göletler tamamlanabilirse önemli ölçüde ilerlemiş olacağız. Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü'de sulama ve elektrik altyapısı ile ilgili olarak yoğun çalışma içinde. Doğal zenginliklerimizi titizlikle korumalıyız. Doğaya rağmen değil, doğa ile barışık bir şekilde yaşamalıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova Arboretumu için güç birliği yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN