AK Parti kurmay heyeti Adana'da

Giriş Tarihi: 27.1.2013

Adana'da dün yapılan otel açılışı, ekonomik değerlendirme ve yerel yönetim toplantısı, AK Parti kurmaylarının bir araya gelmesini sağladı

ADANA dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Bakan olduktan sonra ilk kez memleketine gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e gösterilen ilgi büyüktü. Adana Valiliği'nde kırmızı halılarla coşkulu biçimde karşılanan ve Vali Hüseyin Avni Coş ile görüşen Bakan Ömer Çelik, 'hayırlı olsun' dileğinde bulunanlara, "Dış politikayla uğraşan birisi olarak aslında şu anda geldiğim göreve çok yabancı değilim. Bunlar birbiriyle kesişen görevler" dedi.

ADANA BİR DUYGUDUR

AK Parti İl Başkanlığı'na giden Bakan Ömer Çelik, birlik mesajları verdi. Şimdiye kadar Adana'ya yaptıkları hizmetlerin bütün teşkilatın ortak eseri olduğunu vurgulayan Çelik, "Adana'ya yapılan hizmetlerin arkasında hiçbirimizin özel imzası yok, hepimizin imzası var" dedi. Yeni göreviyle birlikte sorumluluğunun daha da arttığının altını çizen Bakan Çelik, "Bundan sonra benim sorumluluğum, daha çok, daha çok koşmam, daha çok çalışmamı gerektiriyor. Adana bizim için sadece doğduğumuz, büyüdüğümüz bir şehir değil, bir duygudur, bir düşüncedir, bir muhabbettir, bir kalptir" diye konuştu.

"BİR OTEL DAHA İSTİYORUZ"
İbis Oteli'nin açılışı Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bölge milletvekilleri, AK Parti kurmayları ve kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile yapıldı. Bakan Çağlayan, yeni tesislerin açılmasının Türkiye'nin standartlarının gelişmesinin bir göstergesi olduğunu belirtti. Çağlayan, ihracat pazarlarındaki sıkıntılara rağmen 2012 yılını çok başarılı bir şekilde kapattıklarını ifade etti.Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, otelin açılışına farklı bir sorumlulukla katıldığını belirterek, "Milletvekili olarak açmaya söz verdiğimiz yeri başka bir sorumlulukla açtığımız için alacağımız var. Hemen yeni en az 4 yıldızlı bir otel istiyoruz Adana'ya" dedi. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, açılan tesisin kent turizmine katkı sağlayacağını söyledi.

KURMAYLAR BİR ARADA
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı"nın 10'uncusu TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşti. Bakanlar Zafer Çağlayan ve Ömer Çelik'in dışında AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ile Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin ve Osmaniye milletvekilleri ile partililerin katıldığı toplantı olgun bir hava içerisinde geçti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti kurmay heyeti Adana'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN