Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temiz bir dünya

Adana'da düzenlenen "Temiz Ellerimiz Sağlıklı Geleceğimiz" konulu kampanya Vali Hüseyin Avni Coş tarafından başlatıldı

Giriş Tarihi: 27.1.2013
Adana İl Sağlık Müdürlüğü'nün öncülüğünde Milli Eğitim'in katkısı, MÜSİAD, Sunar Mısır, Asya Hijyen ve Adana Acıbadem'in desteğiyle dört yıl sürecek "Temiz Ellerimiz Sağlıklı Geleceğimiz" adlı kampanya başladı. Seyhan Taşkent İlkokulu salonunda düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Adana Sağlık Müdürlüğü Araştırma ve Sağlığı Geliştirme Şube Müdürü Mukadder Selamet, "Önce öğretmenleri eğittik, sonra "suya sabuna dokunmamız gerektiğini anlattık" dedi.

ÖNCE BANYOYA
Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, sınıf öğretmenlerinin çocuklar üzerindeki müthiş etkisine dikkat çektiği konuşmasında 'bir aile sırrı'nı açığa vurdu. Eve gelince televizyonun kumandasını eline aldığı için doktor eşi Mukadder hanımın kendisiyle "Eve gelince önce el yıkanacak" diye tartıştığını anlatan Müdür Selamet, "Bu tartışmadan hayırlı bir alışkanlık doğdu ve artık eve kim gelirse önce elini yıkıyor, sonra televizyonun, dersin ve yemeğin başına geçiyor. Bu durumdan herkes çok memnun" dedi.

EN İYİ ÖĞRETMEN ÇOCUKLAR
Acıbadem Hastanesi Direktörü Hüseyin Çelik, kendisinin en iyi öğretmenlerinin iki kızı olduğunu anlatırken "Ben onlardan bir şey istediğim zaman onlar da bana 'Önce sen yapmalısın' diyor. Çocuklarınızı iyi eğitmelisiniz. Nasılsa sonra onlar anne babalarını eğitiyorlar" diye konuştu. Vali Hüseyin Avni Coş ise "Kişisel temizlik kadar toplumsal kirlilikle savaşmak da önemli" mesajını vererek lavaboda ellerini yıkadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temiz bir dünya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN