Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova CHP'de kıran kırana yarış

CHP Çukurova İlçe Başkanlığı için Haşmet Biçer, Mehmet Çelebi, Ercan Çetin, Abeydullah Kolcu ve Vahap Çolak yarışacak. Bugün Güneş Plus'taki seçimde 5 aday da iddialı gözüküyor

Giriş Tarihi: 3.2.2013
Bir süredir parti içi çekişmelere sahne olan CHP Çukurova İlçe Başkanlığına beş aday birden çıktı. Atanan mevcut başkan Vahap Çolak dahil Haşmet Biçer, görevden alınan eski başkan Mehmet Çelebi, eski gençlik kolları başkanı Abeydullah Kolcu ve Ercan Çetin aday olurken seçimin hayli çekişmeli geçmesi bekleniyor. Haşmet Biçer, "Başka yere aday olmayacağım" derken Mehmet Çelebi, "Bir yanlışı düzeltmek ve CHP'yi büyütmek için adayım" diye konuştu.

EN GENCİ 53 YAŞINDA

CHP genelinde yenileşme ve gençleşme çabaları sürerken Türkiye'nin en genç ilçesine aday olan 5 ismin de orta yaşın üzerinde olması dikkati çekiyor. Mehmet Çelebi'nin yerine atanan CHP Çukurova İlçe Başkanı ve yarınki seçimde aday olan Vahap Çolak, beş aday içinde en genç isim. Çolak 53'ünde. Ancak diğer adaylardan Mehmet Çelebi 59, Abeydullah 58, Haşmet Biçer 61, tecrübeli bir isim olan Ercan Çetin ise 63 yaşında. Bu tablonun gençleşmek isteyen CHP'ye pek uymadığı söyleniyor.

KAZANAN CHP OLUR
Haşmet Biçer, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlere odaklanılması gerektiğini vurgularken "CHP her yönden ve açıdan kuşatma altında yıpratılmaya çalışılmaktadır" dedi. Seçimde Haşmet Biçer'le yarışması beklenen eski ilçe başkanı Mehmet Çelebi de "Önümüzde peş peşe üç seçim var. Üçü de çok önemli. Birbirimizle değil, iktidarla mücadele etmeliyiz. Klasik bir söz olacak belki ama hangimiz kazanırsak kazanalım kazan CHP olacak. Kimse kavga, gürültü beklemesin" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova CHP'de kıran kırana yarış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN