AIESEC sayesinde 'bizi' tanıyacaklar

Giriş Tarihi: 4.2.2013

Avrupa'dan AIESEC'in konuğu olarak Adana'ya gelecek olan gençler, bazı liselerde hem kendi kültürlerini anlatacak hem de bizim kültürümüzü öğrenecek

Türkçede 'Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Öğrencileri Staj Komisyonu' anlamına gelen ve kısa adı AIESEC olan oluşumun Adana birimi, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gençlerle Adanalı gençleri buluşturacak. Milli Eğitimden resmi izin alınarak gerçekleştirilecek olan etkinliğin ana hedefi, farklı kültürlerin tanıtılmasını sağlamak, özel amacı ise girişimciliğin sırlarını paylaşmak. Projeyi AIESEC adına yürüten Gizem Kokılıg, "Biz onları tanıyacağız, onlar da bizim kültürümüzü" dedi.

10 ŞUBAT'TAN SONRA 12 ÖĞRENCİ

AIESEC'in Adana Seyhan'daki Atatürk Caddesi Ekmekçiler Apartmanı 5. katında görüştüğümüz Gizem Kokılıg ve ekip arkadaşları Ozan Lal, Püren Ede Gozer, Merve Kekik, Bahri Erdoğan, Ali Çivit, Burak Akcan ve Fatih Özoğlu, proje hakkında bilgi aktarırken tatlı bir heyecan içindeydiler. Çukurova Üniversitesi'nin İktisat, İşletme, Ziraat fakülteleriyle Makine ve Endüstri mühendislikleri bölümü ve Konservatuvar'da okuyan öğrenciler, "12 öğrenci 10 Şubat'tan sonra gelecek" dediler. AIESEC'li Gizem Kokılıg'ın anlattığına göre Romanya, Almanya, Bulgaristan, Çin, Fas ve Ukrayna gibi ülkelerden geleceği umulan öğrenciler, Adana'daki Adana Anadolu, İsmail Kulak, İsmail Sefa Özler, Abbas Sıdıka Çalık, ÇEAŞ, Piri Reis ve ATO Anadolu liselerinde öğrencilerle bir araya gelecek. Buluşma sırasında taraflar kendilerini anlatacak, kültür alışverişi yaşanacak, sorular yanıt bulacak, meraklar giderilecek ve liseli çocuklar kendi evlerinde yabancı arkadaşlarını konuk edecek.

BİZ DE BİZİ ONLARA ANLATACAĞIZ

Hayata karşı belli bir duruşu, bakışı olduğu anlaşılan AIESEC'li Gizem, Püren, Ozan, Bahri, Merve, Burak ve Fatih'in altını kalınca çizdiğine göre Türkiye nasıl bir ülkedir, Türkler nasıl insanlardır, Türk insanının ortak özellikleri nelerdir, nasıl yemekler yer, insana nasıl bakar, hayatı nasıl paylaşırız gibi konular da konuşulacak. Tabii İngilizce yeteneğinin de sorgulandığı bu buluşma sırasında güçlü ve zayıf yanlar ile fırsatlar ve tehditlerin anlatıldığı Swot analizi ile girişimcilik konusu da ele alınacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AIESEC sayesinde 'bizi' tanıyacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN