Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağlayan ve Çelik tekstil defilesinde

Adana'da peş peşe iki ödül töreni ve tekstil defilesine katılan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ankara'daki bombalı saldırıya işaret ederek, "Türkiye teröre inat büyümeye, üretmeye devam edecek" dediler

Giriş Tarihi: 4.2.2013
Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği'nin (ATHİB) ilk kez düzenlediği 1. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması, Mersinli ve Adanalı bakanlar Zafer Çağlayan ile Ömer Çelik'in ekonomiye övgü, teröre lanet okudukları bir platforma dönüştü. ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıyı sert ifadelerle kınayan Çağlayan, "Türkiye'nin büyümesini istemeyenlerin işi. Biz bunlara inat büyümeye, üretmeye, yatırıma ve ihracatımızı artırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

TÜRKİYE DÜNYA İKİNCİSİ

Avrupa'nın krizde olduğu, dünyanın birçok ülkesinde iç savaşların yaşandığı, ABD'de binlerce şirket ve bankanın battığı bir süreçte Türkiye'nin "başarı öyküsü" yazabildiğini söyleyen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "10 yıl önce IMF'nin kapısında 1 milyar dolar borç için bekleyen Türkiye bugün 5 milyar dolar kredi açan, geçen yıl dünyanın ihracatını en fazla artıran ikinci ülkesi olmuştur. Bize vaktiyle ağır hasta diyenler bugün yoğun bakımdaki oksijen çadırında, çıkmalarını bekliyoruz" dedi.

SANAYİCİYE SESLENDİ

Açılış konuşmasını ATHİB Başkanı Zeki Kıvanç'ın yaptığı törendeki konuşmasında sanayicilere seslenen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, katma değeri yüksek ürünlerin ihraç edilmesi gerektiğini vurguladı.

TURİZM HAFTASI ADANA'DA
Çukurova'nın pamuğun harmanlandığı yer olduğunu anlatan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Bir tasarımcı aynı zamanda kilim ve nakış çilesi de yaşayarak göz nuru döker. Ekonomi yönetimi ayak basmadık yer bırakmazken tasarımcılar da öz değerlerimizi dünyaya tanıtmak, turizme ve kültürümüze katkı koymak durumundadır" dedi. Bakan Çelik, Turizm Haftası'nın bu yıl ilk kez nisan ayında Adana'da büyük bir törenle başlatılacağı müjdesini de verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağlayan ve Çelik tekstil defilesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN