Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerji sıkıntısı yaşanmayacak

Giriş Tarihi: 15.2.2013

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Şükürlü köyünde yapımı devam eden trafo çalışmalarını yerinde inceledi

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, merkeze bağlı Şükürlü köyünde yapımı devam eden elektrik trafosunda incelemelerde bulundu. Trafo merkezi inşaatının birkaç eksik dışında tamamlandığını belirten Toprak, 2013 yılı itibariyle Diyarbakır'a enerji altyapısı için 28 milyon liralık kaynak aktarıldığını söyledi.

DEVREYE ALINSIN
Şükürlü Trafo Merkezi'nde yapılan 3 hat fideri, 2 trafo fideri ve 1 transfer fideri ile toplamda 100 megavatlık bir trafo inşa edildiğini belirten Vali Toprak, trafo merkezinin çevresinde bulunan alanın çevre düzenlemesinin yapılmasını ve elektrik panolarından eksik olanların bir an önce tamamlanarak trafonun devreye alınması talimatını verdi.

KESİNTİLER BİTECEK

Elektrik sıkıntısı yaşanmaması için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile geçen yıl bir toplantı gerçekleştirildiğini hatırlatan Toprak, "TEİAŞ tarafından Bismil merkezdeki trafoda ilave güç artışı sağlandı. Dökmetaş - Kayapınar Orta Gerilim Hattı'nın yapımı en geç bir ay içerisinde bitirilecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla kesintiler önlenecek" dedi. 2013 yılı elektrik altyapısı için 28 milyonluk bir kaynak ayrıldığını ifade eden Toprak, "Valilik olarak artık vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için çalışıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji sıkıntısı yaşanmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN