On binlerce gönül elçisi

Giriş Tarihi: 16.2.2013
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, Mersin'de "Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri" projesinin, en önemli parçası olacaklarını belirtti. Aşut, 'Gönül Elçileri' projesinin aslında toplumun temel taşı olan, Türk milletinin en önemli özelliklerinden biri olan hayırseverlik duygusunu daha da yaygınlaştırdığını ifade etti.

YARDIMIN TÜRÜ YOK

Projenin tamamen bireylerin gönüllülüğüne dayandığını belirten Aşut, "Bir öğretmenimiz ihtiyacı olan bir öğrenciye veya bir gruba ders verebilir. Her aile ihtiyacı olan bir aileyi seçerek yardımcı olabilir ve koruyucu ailelik yapabilir. Herkes kendi mesleğine, durumuna veya ihtiyaca göre binlerce konuda gönüllü olabilir. Bu yardımların sonu ve türü yok" diye konuştu.

BÜYÜK BİR AİLE

MTSO olarak, özellikle binlerce üyesi ile bu hareketin en önemli parçası olacaklarını belirten Aşut, "Biz bu projeyi bir toplumsal barış ve büyük bir ailenin birbirine sahip çıkması olarak görüyoruz. 'gonulelcileri. gov.tr' adresine girerek başvuru formlarını doldurup, Mersin'in toplumuna ve milletine karşı sorumlu bir kent olduğunu herkese göstermeli ve sayımızı on binlere çıkarmalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
On binlerce gönül elçisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN