Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arslanköylü kadınlar bir kez daha sahne aldı

Tamamı köylü kadınlardan oluşan Mersin Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu, 'Hasret Çiçekleri' adlı iki perdelik oyunu sahneledi

Mersin'in Arslanköy beldesinde 2001 yılında kurulan 'Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu' üyesi 7 kadın, 'Hasret Çiçekleri' adlı iki perdelik oyun sahneleyerek, kadın sorunlarını perdeye taşıdılar. Arslanköy beldesinde yaşayan ve yaşları 25 ile 60 arasında değişen kadınlar, sahneledikleri oyunda kadın sorunlarını kendi yaşamlarından ve gözlemlerinden yola çıkarak anlattılar.

KADININ HİKAYESİ

Oyunun ilk perdesinde güçsüz, zayıf ve şiddet gören bir kadının hayat mücadelesini anlatan Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu, ikinci perdede ise güçlü bir kadının isterse neler başarabileceğini anlatarak, izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Oyunun yazarı ve yönetmeni olan Ümmiye Koçak, tiyatro yolculuğuna 2001 yılında başladıklarını söyledi.

TURNE HAZIRLIĞI

Bugüne kadar kendi yazdığı 'Ozan Tabakası', 'Erik Eşkisi', 'Nefesi Kesen Hoca' ve 'İki öküz parası' ile William Shakspeare'in 'Hamlet' adlı eserinden uyarladığı 'Hamlet-Hamit' oyunlarını sahnelediklerini anlatan Ümmiye Koçak, 'Hasret Çiçekleri' oyununu il dışında da taşımak için turne hazırlıkları yaptıklarını da dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arslanköylü kadınlar bir kez daha sahne aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN