Toroslar Belediyesi atıkları dönüştürüyor

Odun talaşından Atatürk portresi yapan Toroslar Belediyesi, eskimiş lastiklerinden de kuğu yapıyor

Giriş Tarihi: 5.3.2013
Mersin Toroslar Belediyesi, doğayı kirleten atık maddelerini dönüştürerek kullanıma sunmaya devam ediyor. Odun talaşından dev Atatürk portresi yapan Toroslar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, araba lastiklerinden ürettiği kuğu görünümlü dekoratif saksıları kullanıma sundu.

DÖNÜŞÜM YILI

2013 yılını 'Dönüşüm Yılı' olarak ilan eden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, çevreci bir belediye olmak için çalıştıklarını söyledi. Tuna, doğaya atılan ve oluşturduğu kirlilik nedeniyle ekolojik dengenin bozulmasına neden olan, gelecek nesilleri de bu anlamda sıkıntıya sokan bir takım emtiaları yeniden kullanıma kazandırmayı amaçladıklarını kaydetti.

YENİ PROJELER VAR

Bu projeleri halka yaymak içinde çalışma yaptıklarını ifade eden Tuna, açıklamasında "Çevre bilincini halkımıza da taşımak istiyoruz. Bu yaptığımız ürünlerin halkın da yararlana bilmesi için bir dizi projemiz var. Mesela 'Araba lastiğini getir, saksıyı götür', '5 litre atık yağ getirene bir litre yemeklik yağ' verilmesi gibi çok sayıda projemiz hayata geçecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toroslar Belediyesi atıkları dönüştürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN