Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gıda sektöründe dev buluşma Mersin'de

Giriş Tarihi: 17.10.2013
Mersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği, gıda sektörüne yönelik iş geliştirme platformu düzenliyor. Organizasyon hakkında bilgi veren Mersin ASİAD Başkanı Emin Rıdvan Oğuz, 7 ilden 20 Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) üyesi işadamı derneğinin gıda sektörü temsilcilerinin Mersin'de bir araya geleceğini kaydetti. Oğuz, temeli ikili iş görüşmelerine dayanan sektörel bir program olan 'Gıda İş Geliştirme Platformu'nu 2 Kasım'da gerçekleştireceklerini belirtti.

FUAR ALANINDA YAPILACAK

Mersin'in gelişmesine önemli katkılar sağlayacak bu tür çalışmaları hızlandıracaklarını belirten Oğuz, "TUSKON kurucu federasyonlarından Anadolu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ANSİFED) bünyesinde bulunan Mersin, Konya, Adana, Karaman, Aksaray, Niğde ve Nevşehir olmak üzere 7 ilden 20 işadamı derneğinin gıda sektör temsilcilerini bir araya getirerek CNR Yenişehir Fuar Alanı'nda Gıda İş Geliştirme Platformu programını düzenleyeceğiz" dedi. Oğuz, programda isteyen firmaların stant açarak ürün ve hizmetlerini tanıtabileceğini kaydetti.

BÜYÜK FİRMALAR KATILACAK

Platformda üretici ile alıcı perakendeci firmaların ikili iş görüşmelerinde bir araya geleceğini söyleyen Oğuz, "Büyük bir satın alma potansiyeline sahip olan ve günde on binlerce kişiye hizmet veren bu ulusal ve bölgesel firmalar nitelikli alıcı konumunda olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gıda sektöründe dev buluşma Mersin'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN