Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dinlerin kardeşliği

Mersin'de Müslüman ve Hıristiyan din adamları, Şehir Mezarlığı'nda birlikte dua etti

Giriş Tarihi: 18.10.2013
Mersin'de Müslüman ve Hıristiyan din adamları, Kurban Bayramı nedeniyle, semavi dinlere mensup kişilerin mezarlarının bulunduğu Şehir Mezarlığı'nı ziyaret etti. Mezarlıkta düzenlenen 'Geleneksel Dua Töreni'nde Kuran-ı Kerim okunup, dua edildi. Ney dinletisi ile kilise korolarının farklı dinlere ait ilahiler okuduğu törende mezarlara karanfil bırakıldı.

15 YILDIR YAPILIYOR

Mersin Şehir Mezarlığı'nda Lina Nasif'in 15 yıl önce başlattığı Geleneksel Dua Töreni'ne katılım yüksek oldu. Mersin Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Coşkun Teymur ise kentin, farklı kültürleri barındırdığına dikkati çekti. İtalyan Katolik Rahibi Pavel Şzymala da herkesin birbirinin dini inancına saygı duyması halinde birlikteliğin güçlü şekilde süreceğini kaydetti.

HOŞGÖRÜ DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Erol Ertan, Mersin'in kuruluşundan bu yana Müslüman ve Hıristiyanların kentte barış ve hoşgörü içinde yaşadığını belirterek, "Mersin bir mozaiktir. Bu mozaiğin taşlarının yerli yerinde kalması gerektiğini düşünüyorum. Biz gönlümüzde Hıristiyan- Müslüman ayrımı yapmadan yaşıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dinlerin kardeşliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN