Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti hafta sonu temayül yoklayacak

30 Mart'ta yapılacak yerel seçim öncesinde AK Parti Adana, Mersin ve Gaziantep'te bu hafta sonu temayül yoklaması yapacak. İlerdeki parti yöneticileri aday adayları için oy kullanacak

Giriş Tarihi: 25.10.2013
Yerel seçim yarışının giderek hızlandığı şu günlerde siyasi partiler belediye başkanı adaylarını belirlemek için çalışmalara başladı. Genel Merkez, il ve ilçe teşkilatları tarafından yapılan anketler, isimlerin netleşmesine yardımcı oluyor. Bu amaçla AK Parti Adana, Mersin ve Gaziantep teşkilatları aday adaylarının yarışacağı bir temayül yoklaması yapacak.

ÜÇ BİN KİŞİ OY KULLANACAK
AK Parti Mersin il binasında düzenlenen basın toplantısında 27 Ekim Pazar günü yapılacak temayül yoklamasıyla ilgili bilgi veren İl Başkanı Metin Merter Salt, "Edip Burhan Kapalı Spor Salonu'nda Büyükşehir ve ilçe belediye başkan aday adayları ile ilgili teşkilatımızın görüş ve kanaatlerini belirlemeyi amaçlayan temayül yoklaması yapılacak. 3 bin kişi oy kullanacak" dedi.

MERSİN ADAY ADAYLARI
İl Başkanı Sert, kesinleşen büyükşehir aday adaylarını Türkiye Yaş Meyve ve Sebze İhracatçılar Birliği Sektör Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz, Avukat Ali Kalınlı, Mersin Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Akkurt ve Doktor Ali Küçük olarak açıkladı. İlçe belediyeleri için en az 5 aday adayının var olduğunu belirten Sert, "Adaylığı kesinleşen arkadaşımızı sonuna kadar destekleyeceğiz ve büyükşehir belediyesini alacağız" diye konuştu. AK Parti Adana İl Başkanlığı, büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını belirlemek amacıyla temayül (eğilim) yoklaması yapacak. 26 Ekim'de Yüreğir Spor Salonu'nda saat 10.00-16.00 arasında gerçekleşecek temayül için seçmenler ilçeler için bir, büyükşehir için en fazla 2 kişinin ismini önerecek. Temayüle Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ekrem Erden koordine edecek.

BİRÇOK İSİM KONUŞULUYOR

Büyükşehir için Adana milletvekilleri Necdet Ünüvar ve Fatoş Gürkan, İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, müteahhit Zafer Kara, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, işadamı Mehmet Ali Bilici, işadamı Sıtkı Polat, Avukat Mehmet Sağlam, tekstilci Abdullah Doğru, eski milletvekili Abdullah Çalışkan, eski milletvekili Abdullah Torun, işadamı Tarkan Kulak'ın ismi konuşuluyor. Vergi rekortmeni işadamı Şekip Karakaya'ya da aday ol önerisinin gittiği bildirildi.

GAZİANTEP'TE TEMAYÜL

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri için gösterilecek adayların belirlenmesi için parti teşkilatının görüşlerinin alınması için27 Ekim Pazar günü Şato Restoran'da temayül yoklaması yapılacağını söyledi. Uzer, Büyükşehir için Menderes Karaduman ile benim başvurum var. Ayrıca Rıdvan Fadıllıoğlu ile Mehmet Tahmazoğlu da adaylık başvurusu yaptı" dedi. Bu arada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik ile Gaziantepli olan Denizli Valisi Abdulkadir Demir'in de adının büyükşehir için geçtiği öne sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti hafta sonu temayül yoklayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN