Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zayıflamanın kitabını yazdı

'Kızlar bakmıyor' diye 11 ayda 58 kilo veren Mersinli Hüseyin Topal, zayıflama öyküsünü kaleme aldığı 'Bir Zamanlar Obezdim' başlıklı kitabını yayınladı

Giriş Tarihi: 12.12.2013
Mersin'de muhasebecilik yapan 29 yaşındaki Hüseyin Topal, ikili ilişkilerinde hep reddedilmekten bıkıncahırs yaptı ve herhangi bir bitkisel ya da kimyasal ilaç kullanmadan sadece spor yaparak, 11 ayda 152 kilodan 94 kiloya düştü. Topal, kilolu olduğu için hayata küsen insanlara sosyal bir mesaj vermek adına zayıflama öyküsünü kaleme alarak, 'Bir Zamanlar Obezdim' adlı kitabı çıkardı.

VÜCUT YANIT VERİR

Obezlik döneminde yaşadıklarını kaleme alarak kilo sorunu yaşayanlara faydalı olabilmeyi hedeflediğini aktaran Topal, "Türkiye'de sadece sporla 58 kilo veren birinin yaşam öyküsünü kitap haline getirdiğine rastlamadım. Ben de benim gibi aşırı kilo sorunu yaşayanlara bir nebze dahi olsa faydalı olabilmek adına harekete geçtim ve kitabımı kaleme aldım. Kitabımda, dilimin döndüğünce hiçbir ilaç tıbbi müdahale ya da ameliyat olmadan, inanınca her şeyin olabileceğini, harekete geçince vücudun buna cevap verebileceğini insanlara anlatmaya çalıştım" dedi. Kilolu günlerini 'kara günler' olarak adlandıran Topal, 11 yıl boyunca sağlıksız yaşadığını ve bu günlerine yandığını söyledi. Topal, "Keşke bu kararı yıllar önce vermiş olsaydım. Bu kadar güzel günleri daha önceden yaşamaya başlamış olsaydım" dedi. Zayıflamadan önce hiçbir sosyal aktivitesinin bulunmadığını, zayıfladıktan sonra ise 11 yıl boyunca yapamadığı şeyleri yapmakla meşgul olduğunu anlatan Topal, "Yüzmek, halı saha maçı yapmak, koşabilmek, dağ bayır tırmanabilmek, ayakkabılarının bağcıklarını özgürce bağlayabilmek. Bunlar gibi daha niceleri. Bunları özgürce yapabilmek o kadar güzel ki" şeklinde konuştu.

ARTIK PES ETMİYORUM
Kiloluyken özgüven eksikliği yaşadığını fakat zayıfladıktan sonra özgüveninin yerine geldiğini söyleyen Topal, "Artık hiçir konuda zorlanmıyorum. Olumsuzlukların üstesinden gelebilmek için pes etmeden çalışıyorum. Her işe bir önceki hayatımda olduğundan çok daha iddialı çok daha inançlı olarak başlıyorum ve sonunda kazanan ben oluyorum" ifadelerini kullandı. Hayatın acı sürprizlerle dolu bir süreç olduğunu dile getiren Topal, "Hiç kimse yaşamından memnun ya da mutlu değil. Eğer kaderinizi yaşamaya mahkum olursanız mutsuz olmaya da devam edersiniz. Ama kabuğunuzu kırıp, yaşadığınız çemberin dışarısına çıkmaya çalışırsanız, başarı ve mutluluğu elde edersiniz. İnanın, dünyada çağın hastalığı adı verilen obezlikten kurtulmanın verdiği haz paha biçilemez" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zayıflamanın kitabını yazdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN