Hukuk öğrencileri Avrupa'da

Giriş Tarihi: 31.1.2014

Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, Avrupa ülkelerindeki hukuk sistemini yerinde incelemek üzere nisan ayında bir haftalık Avrupa turuna çıkıyor

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hukuk Fakültesi öğrencileri, Avrupa ülkelerindeki hukuk sistemini yerinde görmek ve duruşmaları izlemek için İsviçre, Fransa, Belçika ve Hollanda'ya gidiyor. Nisan ayında 1 hafta boyunca bu ülkelerde gerçekleşen davalara izleyici olarak katılacak öğrenciler, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) tek Türk Hâkimi Ayşe Işıl Karakaş'ın AB hakkındaki bir seminerine de katılacaklar.

4 ÜLKE GEZİLECEK

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı güz yarıyılı faaliyetlerinin değerlendirildiği ÇÜ Hukuk Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı'nda Avrupa gezisi hakkında bilgi veren Dekan Prof. Dr. Mustafa Çeker, "Bahçeşehir Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen bir proje kapsamında öğrencilerimizle 14-21 Nisan 2014 tarihlerinde İsviçre, Fransa, Belçika ve Hollanda'yı kapsayan bir etkinlik yapıyoruz. 16 Nisan'da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) Türkiye'nin taraf olduğu bir davanın duruşmasını yerinde izleyeceğiz. Mahkemenin tek Türk hâkimi olan Ayşe Işıl Karakaş'la görüşüp, AB hakkındaki bir seminere katılacağız. Brüksel'deki AB organlarını ve parlamentoyu ziyaret ettikten sonra Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne gidip çalışmalar hakkında bilgi alacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hukuk öğrencileri Avrupa'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN