Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li milletvekilinin sözlerine partiden tepki

Giriş Tarihi: 14.2.2014

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz'ın, adayları rencide eden sözler söylemesi, kamuoyunda ve partide tepkiyle karşılandı

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz'ın Arsuz bölgesindeki bir ziyarette "Allah'tan dürüst, namuslu bir belediye başkan adayı koyduk ki buraları birilerinin talanının, peşkeşinin önüne geçtik" şeklindeki konuşması eleştirilere neden oldu. CHP tabanını da rahatsız eden bu açıklamaya ilk tepki, CHP Arsuz Belediye Başkan aday adaylarından Nihat Karpuz'dan geldi.

ÖZÜR BEKLİYORUZ
Karpuz, "Çok güzel bir söz vardır; 'Bazı insanlar makamlarını yüceltir, bazı insanları ise makamlar yüceltir' diye. Görüyorum ki Milletvekili Refik Eryılmaz, bu sözleriyle haddini aşmıştır. Varsa bir bildiği açıklamakla mükelleftir. Yoksa CHP aday adaylarını rencide eden bu tutumundan vazgeçmelidir. CHP'nin tüm aday adayları ve üyeleri bir bütündür, dürüsttür ve namusludur. Milletvekili Eryılmaz haddini aşan bir üslup kullanmıştır. Kendilerinden bir özür bekliyoruz" dedi.

GÖRÜNTÜSÜ VAR

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ise Arsuz bölgesinde CHP'den aday adayı olan tüm partililerin birbirinden değerli şahsiyetler olduğunu söyledi. Dudu, "Milletvekili arkadaşım Refik Eryılmaz'ın böyle bir konuşma yapacağını sanmıyorum. Yanlış algılanmış olabilir" diye konuştu. Eleştirilerin hedefindeki CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ise "Ben böyle bir şey konuşmadım. Komplo kuruyorlar. Dava açacağım" dedi. Öte yandan Milletvekili Eryılmaz'ın bu konuşmasına ilişkin görüntüler, Hatay'da yayın yapan bir internet sitesinde yayınlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li milletvekilinin sözlerine partiden tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN