Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskenderun'da AK belediyecilik

Hatay'ın İskenderun ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti'nin adayı Seyfi Dingil'in kazanmasıyla, 57 yıl aradan sonra iktidar partisi yerel yönetime geldi

Giriş Tarihi: 5.4.2014
Hatay'ın İskenderun ilçesinde kıyasıya bir mücadele sonucu belediye başkanlığı yarışında ipi göğüsleyen AK Parti adayı Seyfi Dingil, 57 yıl aradan sonra İskenderun'u iktidar partisi ile buluşturdu. İktidarın gücünü kente taşıyacak ilk belediye başkanı olan Seyfi Dingil, "Bugüne kadar muhalefet partilerinin yönettiği İskenderun'umuz nihayet iktidarın gücünü arkasında hissedecek. Ak belediyeciliğin çalışkanlığı, eşit hizmet anlayışı ve memleket sevgisiyle tanışacak" dedi.

BELEDİYECİLİĞİ GÖSTERECEĞİZ

Tebrikleri kabul eden Seyfi Dingil, bu büyük zafere katkı sunan herkese teşekkür etti. İskenderun'u ortak akıl ile yöneteceklerini söyleyen Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "57 yıl sonra gelen şansımızı çok iyi değerlendireceğiz. En ücra noktaya varıncaya kadar her yere büyük hizmet gidecek. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Herkesi kucaklayacak, sosyal belediyecilik nasıl yapılır, halka eşit hizmet nasıl götürülür, halkın tek kuruşu nasıl korunur göstereceğiz" diye konuştu. Zaman kaybetmeden halka vaat ettiği projeleri hayata geçirmek için çalışmalara başlayacağını belirten Dingil, "Halkımızın talepleri doğrultusunda hazırladığımız projelerimizi sırasına göre hayata geçireceğiz" şeklinde konuştu. Ak belediyeciliğin çok kısa sürede İskenderun'un çehresini değiştireceğinin altını çizen Dingil, "Hükümetimize sunacağımız projelerimizin hepsi kısa sürede kabul görecek ve devlet imkanları İskenderun'a akacak" şeklinde konuştu.

BÜYÜK YATIRIMLAR GELECEK
İskenderun halkının muzdarip olduğu taş ocaklarının, çevreye verdiği zararların kısa süre içerisinde son bulacağını, Bakanlık kararını hemen uygulamaya koyacaklarını ve takipçisi olacaklarını belirten Seyfi Dingil, "Güzel şehrimize hiç yakışmayan feyezan kanalının ıslahı, öncelikli projelerimiz arasında. Gittiğimiz her yerde, düzenlediğimiz her toplantıda projelerimizi anlattık. Halkımız bize inandı ve güvendi. Bu güveni boşa çıkartmayacağız. Bölgemizin kaderini değiştirecek olan Amanos Tüneli, Denizcilik OSB projesi gibi, büyük yatırımların takipçisi olacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun'da AK belediyecilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN