Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rahim ameliyatları kapalı yapılıyor

Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde rahim hastalıkları ameliyatları artık kapalı yöntemle yapılıyor

Giriş Tarihi: 6.9.2014
Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde rahim ve rahim içi hastalıkları alanında kapalı ameliyatlar başarıyla yapılarak bölge halkının başka illere gitmesine gerek kalmıyor. Başhekim Dr. İbrahim Murat Onkun kapalı rahim ve rahim içi ameliyatlarının Türkiye genelinde her hastanede yapılamadığını ifade ederek, "Bu ameliyatı çok şükür biz hastanemizde yaklaşık bir yıldır yapıyoruz. Bölgedeki hastalarımızın da buradaki imkanlardan istifade etmesini istiyoruz. Bu ameliyat ileri teknoloji gerektiren bir ameliyattır. Ve bu teknolojiyi biz hastanemizde sağlamış durumdayız. Kapalı ameliyatın açık ameliyata göre pek çok üstünlüğü var ve giderek daha fazla kullanılıyor" dedi.

3 GİRİŞLE YAPILIYOR

Ameliyatı gerçekleştiren hekimlerden Opr. Dr. Cevdet Hakan Başar yaklaşık bir yıldır kapalı ameliyatları yaptıklarını belirterek, "Rahimde ur ve kist rahim ile ilgili olan bütün sorunlarda total dediğimiz kapalı ameliyat tekniğini kullanabiliyoruz. Birer santimlik 3 girişle yaptığımız bu ameliyatın izleri de çok kısa sürede kapanabiliyor. Son olarak ameliyat ettiğimiz hastamız şu anda kendisini toparlama aşamasında. Sağlık durumu gayet iyi ve herhangi bir problemi yok. Birkaç gün içinde tamamen normal hayatına dönecek. Yaptığımız bu ameliyatla diğer ameliyatlara göre normal hayata dönüş daha kısa sürüyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rahim ameliyatları kapalı yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN