Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Candan işhanı tehlike saçıyor

2009 yılında İstanbul'da tepesine cam düşen Ece olayı hâlâ hafızalardan silinmezken, eğer önlem alınmazsa Adana'da Çakmak Caddesi'nde de bir benzerinin yaşanması an meselesi

Giriş Tarihi: 19.7.2015
Candan işhanı tehlike saçıyor
Adana'nın önemli alışveriş merkezlerinden Çakmak Caddesi'nin girişinde bulunan ve uzun zamandan beri boş durduğu için bakımsızlıktan yer yer dökülmeye başlayan Candan İş hanı büyük tehlike arz ediyor. Binanın caddeye bakan ön cephesindeki camların büyük bölümü kırık vaziyette. En küçük bir sarsıntı ya da şiddetli rüzgarda kırık camlar kaldırımda yürüyen yüzlerce insanın tepesine çakılması an meselesi. Tabloyu görenler derhal önlem alınması gerektiğini söylüyor.

ECE ÖLÜMLE SAVAŞTI

Bilindiği gibi 2009 yılında İstanbul'da İstiklâl Caddesi'nde yaşanan olay hala hafızalarda. Yüz binlerce insanın gelip geçtiği İstiklâl Caddesi'nde AFM Fitaş Sinemaları'nın bulunduğu binada tadilat çalışması yapılırken, dış cepheye takılmak istenen cam blok, İstanbul Üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Ece Turhan'ın kafasına isabet etmişti. İki beyin ve bir de kafatası kemikleri için olmak üzere çok önemli üç ameliyat geçiren genç kız 1,5 ay uyutulmuştu. 101 günlük tedavinin ardından hayata tutunan Ece Turhan, yüzde 90 görme kaybı ve çeşitli sağlık sorunlarıyla yaşamını sürdürüyor.

METRUK YAPIYA DÖNDÜ

Yapımı 1965 yılında gerçekleştirilen ve bir dönemin en ünlü pavyonlarından biri olan Maksim Gazinosu'na ev sahipliği yapan Candan İş hanı şu anda kullanılmaz halde. Bakımsızlıktan kelimenin tam anlamıyla metruk bir yapıya dönüşen iş hanının caddeye bakan ön cephesindeki camların büyük bölümü kırık dökük. Bir çoğu kızaklarından kayan camların caddeden geçen insanların tepesine düşmesi an meselesi. Tehlikenin farkında olan vatandaşlar, acil önlem alınmasını istiyor.

KIRIK CAMLAR DEĞİŞMELİ
Büyükşehir Belediyesi'ne 300 metre mesafedeki bir iş hanının durumunun yetkililerin gözünden kaçmasına bir anlam veremeyen çevredeki işyeri sahipleri, "Kırık camlardan birisi bir vatandaşın tepesine düşse, Allah korusun can kayıpları olsa bunun sorumlusu kim olacak? Gerek Seyhan Belediyesi, gerekse Büyükşehir Belediyesi neden önlem almıyor. Bina yıkılacaksa yıkılmalı, yıkılmıyorsa kırık camlar değiştirilmeli" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Candan işhanı tehlike saçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN