Adana'nın sağlıkta kimseye ihtiyacı yok

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adanalıların artık sağlık hizmetlerinde başka kentlere ya da yabancı ülkelere ihtiyaç duymadığını söyledi

Giriş Tarihi: 9.10.2015
Adana'nın sağlıkta kimseye ihtiyacı yok
Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2015-2016 EğitimÖğretim Yılı törenle başladı. Hastanedeki törene katılan TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adanalıların artık sağlık hizmetlerinde başka kentlere ya da yabancı ülkelere ihtiyaç duymadığını söyledi. Vali Mustafa Büyük de Adana'nın sağlık alanındaki başarılarının arka planında en önemli kuruluş olarak Adana Nubune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bulunduğunu söyledi.

'EŞİT HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ'
Kendisi de bir tıp profesörü olan ve geçmişte Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüten Necdet Ünüvar, törendeki konuşmasında sağlık hizmetini tüm Türkiye'ye eşit şatlarda vermeye çalıştıklarını belirterek "Zorunlu hizmet kapsamında pratisyen veya uzman hekimleri belirli süreler için sadece doğuya değil, ihtiyaç olan bölgelere gönderiyoruz. Ağırlıklı olarak ise insanların fazla çalışmayı arzu etmediği, talep olmayan yerlere göndermek durumunda kalıyoruz. Çünkü oradaki insanların da sağlık hizmetine ihtiyacı var" diye konuştu.

İLERİ DÜZEYDE TEDAVİ
Adana Valisi Mustafa Büyük de Adana'nın sağlık hizmetlerini çevre illere, hatta yakın ülkelere de sunduğunu kaydetti. Büyük, "Adana'nın sağlık alanındaki başarılarının arka planında en önemli kuruluş olarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin olduğunu görüyoruz. Sizlerin emekleri, gayretleriyle sınırlı sayıda merkezde yapılan ileri düzeydeki tedavi hizmetlerinin burada yapılması sağlanıyor" diye konuştu.

HIZLI ATILIM DÖNEMİ
Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Arıkan da törende bir sunum yaptı. Arıkan, daha önce yöneticiliğini yürüttüğü Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde son dönemde hızlı bir atılım yapıldığını ayrıntılarıyla anlattı. Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Ekrem Sapmaz da eğitimle ilgili bir konuşma yaptı. Asistan Temsil Kurulu Başkanı Dr. Özkan Kılıç'ın da açılış konuşması yaptığı tören, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarının mini konseriyle tamamlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'nın sağlıkta kimseye ihtiyacı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN