Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merinos’un ödülünü Cumhurbaşkanı verdi

Patent Ödülleri sıralamasında “En fazla tasarım başvurusu” yapan üçüncü firma olan Merinos Halı’nın ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi

Giriş Tarihi: 23.4.2016
Merinos’un ödülünü Cumhurbaşkanı verdi
Merinos Halı, Türk Patent Ödülleri sıralamasında en fazla tasarım başvurusu yapan 3'üncü firma oldu. Merinos Halı'nın ödülünü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türk Patent Enstitüsü tarafından, sınai mülkiyet hakları konusunda toplumda farkındalık yaratılması, sanayicilerin, akademisyenlerin ve diğer tüm kesimlerce inovasyona daha fazla önem verilmesi amacıyla düzenlenen Türk Patent Ödüllerinin beşincisi Ankara'da gerçekleştirildi.

EN FAZLA BAŞVURU
Akademisyenler, sanayiciler, buluş sahipleri, araştırmacılar, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel kurum/kuruluşlarla birçok ülke elçiliklerinden üst düzey temsilcilerin ve bürokratların davetli olduğu organizasyonda, Patent, Marka, Endüstriyel Tasarım ve Coğrafi İşaret alanlarında ödüller verildi. genelinde en fazla patent başvurusu yapan üçüncü firma olan Merinos Halı Sanayi AŞ Türk Patent Enstitüsü tarafından ödüle layık görüldü. Ödülü Merinos Halı Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

"BAŞARIYLA YETİNMEYİZ"
'nin küçük başarılarla yetinmesinin söz konusu olamayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Hedeflerimiz çok büyük. 'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmeden, o günleri görmeden kendimizi gerçek başarıya ulaşmış saymayacağız. Ülkemizin ihracatını 500 milyar dolara ulaştırmadan bize rahat yok. Kendi uçağını, otomobilini, savunma sanayi ürünlerini, yüksek teknolojiye dayalı bir üretimi ortaya koymayan, kendi yazılımlarının sahibi olmayan bir Türkiye, yeni Türkiye olamaz" dedi.

AR-GE'YE AĞIRLIK VERİYOR
Merinos Halı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, patent konusuna firma olarak ilk günden beri önem verdiklerini belirterek patentle ilgili olarak çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade etti. Erdemoğlu, Merinos'un her konuda olduğu gibi patent konusunu da markalaşmada önemli olduğunu ve Ar-ge çalışmalarını hızlandırdıklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merinos’un ödülünü Cumhurbaşkanı verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN