’e fıstık gibi park

Giriş Tarihi: 6.7.2016
Gazİantep’e fıstık gibi park

Büyükşehir Belediye Başkanı , Fıstık Park’ın içinde fıstık müzesinin açılacağını söyledi

Büyükşehir Belediye Başkanı , AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ile birlikte ilk etabı tamamlanan Fıstık Park'ta incelemelerde bulundu. Vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan Şahin ve Erdoğan, parka sahip çıkılmasını istediler. Fıstık Park'ın Gaziantep ve Türkiye için önemli bir oluşturduğunu ifade eden vatandaşlar da "Fıstık Park Gaziantep'in denizi gibi oldu. Başkanımız Fatma Şahin'e teşekkür ederiz" dedi.

FOTOĞRAF ÇEKİLDİLER
Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü'nün yerinin parka dönüştürülmesiyle hizmete açılan Fıstık Park'ı gezmeye gelenler, karşılarında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Başkan Şahin, vatandaşlarla bir süre sohbet ederken fotoğraf çekilme taleplerini de geri çevirmedi. Fıstık Park'a hayran kalan milletvekili Erdoğan ve vatandaşlar vizyon projeyi Gaziantep'e kazandıran Başkan Şahin'e teşekkür etti.

ORTAK ÇALIŞMA
Fıstık Park için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile imzalanan protokol oluşturulduğunu belirten Başkan Şahin, "146 bin 865 metrekare alandaki fıstık araştırma arazisinin yaklaşık 55 bin metrekarelik kısmında Fıstık Park yapıldı. Birinci etabın 30 bin metrekaresinde Fıstık Araştırma Enstitüsü tarafınca araştırma ve geliştirme çalışmaları devam eden fıstık, badem gibi meyve ağacı, 25 bin metrekarelik kısmında ise bizim yaptığımız park, meydan ve sosyal donatı alanları yer alıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazİantep’e fıstık gibi park
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN