Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanseri iki kez sevgiyle yendi

Baba olacağı haberini öğrendikten sonra kan kanserine yakalandı. Mücadele edip kazandı. 9 ay sonra hastalığı nüksetti. Eşi ve çocuğunun sevgisi Murat Karacaoğlan’ı ikinci kez hayata bağladı

Giriş Tarihi: 15.11.2017
Kanseri iki kez sevgiyle yendi
Adana'da baba olacağı haberini öğrendikten kısa bir süre sonra kan kanseri olduğu haberiyle yıkılan ve doktorların '3 ay yaşarsın' dediği Murat Karacaoğlan, ilk başlarda eşinden bile gizlediği hastalığını büyük bir mücadeleyle yendi. Karacaoğlan, bebeğini kucağına aldıktan sonra tekrar kansere yakalandı. Eşi ile çocuğunun sevgisi ve ilik nakliyle hastalığı tekrar yenen Karacaoğlan, "kanserle mücadele edenler eşlerini, çocuklarını düşünerek hayata bağlansınlar. Hayata sıkı sıkı tutunsunlar" dedi.

3 AY ÖMÜR BİÇTİLER
Yurt Mahallesi'nde yaşayan şef garson Murat Karacaoğlan (36), Ağustos 2014'te gittiği hastanede kan kanseri olduğunu öğrendi. Hamile eşi Remziye Karacaoğlan'ın (36) ve doğmamış bebeğinin etkilenmemesi için bir süre hastalığını gizleyen Karacaoğlan, bebeğini kucağına aldıktan sonra kemoterapiye başladı. Hastalığı ilerleyince yoğun bakıma alınan talihsiz adamın omuriliği ve beyni zedelendi, yaşam şansı en riskli sınıfta yer alan akut lenfoblastik lösemisi (PDF) tanısı konulan adama doktorlar 3 ay ömür biçti. Pes etmeyen Karacaoğlan ailesine ilik desteği Murat Karacaoğlan'ın ablasından geldi. Karacaoğlan'a Prof. Dr. Birol Güvenç ve ekibi tarafından başarıyla ilik nakledildi. Nakilden sonra kan kanserini yenmenin sevinciyle yaşamına devam eden Karacaoğlan'ın hastalığı 9 ay sonra tekrar nüksetti. Diğer ablasının da ilik nakli yapabileceğini belirtmesi üzerine doktoruna başvuran Karacaoğlan, tüm riskleri kabul etti ve 'imkansız' denilen nakil tekrar başarıyla gerçekleştirildi.

"SIMSIKI TUTUNUN"
1 senedir hastalıktan uzak bir yaşam sürdüren Murat Karacaoğlan, bu süreçte en büyük desteği ailesinden gördüğünü belirterek, "İyileşme süreci bizi yıprattı ama çok şükür şu an sağlıklıyım. 4 senedir hastalıkla mücadele ediyorum. Diğer hastalara verebileceğim en büyük mesaj, umutlarını kaybetmesinler, hayata sıkı sıkı tutunsunlar. Eşlerini, çocuklarını düşünerek hayata bağlansınlar. Hiçbir şey kolay değil ama hayat çok güzel" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanseri iki kez sevgiyle yendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN