Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümlülerden üretime katkı

Hükümlüler tarafından üretilen domates, patlıcan, biber, kavun, karpuz, salatalık ve mısır, Ermenek ile Silifke Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne satılarak gelir elde edildi

Giriş Tarihi: 14.10.2018
Hükümlülerden üretime katkı
Mersin'in Anamur İlçesinde bulunan T Tipi Açık Cezaevi'nde hükümlülerine sebze - meyve yetiştiriciliğinden, el becerilerine kadar çeşitli dallarda meslek öğretiliyor. Anamur Açık Ceza Evi'nde ekilebilecek alanlar, hükümlülerin elleri ile hayat buluyor. Cezaevi alanında 5 bin 500 metrekare tarımsal alandan, 3 bin metre karesinde çilek üretimi yapılırken, 170 adet de karadut ağacı dikilerek verim alınmaya başlandı.

SATIŞA BAŞLANDI
Geçtiğimiz yıl Konya Akşehir'e tayin olan Başsavcı Vedat Temel döneminde başlatılan ve Anamur Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener'in, olağanüstü çaba göstererek, tarım alanlarının genişletilmesi yönünde girişimleri ile cezaevi tarım alanının içinde, zeytinlik alanları genişletilerek muz serası yapımına da başlanılması planlanıyor. Şu ana hükümlülerin 700 zeytin fidesi diktikleri bunun yanında da Akdeniz bölgesinde yetişen turfanda sebze yetiştirerek satışa başlandığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümlülerden üretime katkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN