Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Start up’ların odağında sağlık var

8 trilyon doları aşan global bir pazar büyüklüğüne sahip sağlık hizmetleri sektörüne start up’ların ve yatırımcıların da kayıtsız kalmadığını belirten , “Sağlık alanında önümüzdeki dönemde en çok konuşacağımız konu teknoloji boyutu olacak” dedi

Giriş Tarihi: 29.2.2020 ABONE OL
Start up’ların odağında sağlık var
Dünyada yaşam süresinin uzaması ve yaşlı nüfus oranının giderek artması, sağlık hizmetlerine olan talebi her geçen gün artırıyor. Buna bağlı olarak sağlık alanı tüm girişimci, yatırımcı ve şirketlerin merceğinde yer alıyor. Bugün teknolojiye en çok ilgi gösteren ve yatırım yapılan sektörlerin başında gelen sağlık, start up'ların da odak noktası olmuş durumda. 15 yıldan bu yana sağlık teknolojileri alanında çalışan Göksenin Aydın, sağlık sektöründe inovasyon odaklı projelere imza atıyor. Aydın, kendi geliştirdiği "KronikTakip" adlı markası ile sağlık takip sistemlerini hastanın ayağına götürüyor. KronikTakip programı sağlığa dair her konuda 7/24 özel eğitimli profesyonel ekibiyle takip hizmeti sunuyor.

SAĞLIK İÇİN TEKNOLOJİLER GELİŞTİRİYOR
Kuantum Fiziği alanında eğitim alan Aydın, "Uzun yıllar global ve yerel pek çok büyük kuruluşta görev aldım. Son 15 yıldır da sağlık teknolojileri alanındayım. İlk zamanlar bu konulardan bahsettiğimizde kimse ne dediğimizi tam olarak anlamıyordu. Ama bugün geldiğimiz noktada çok şey değişti. 2012 yılında ise MarlinPlus şirketini kurdum. Mobil teknolojilerle desteklenen yenilikçi, yaratıcı ve özgün çözümlerle Sağlık Takip Sistemleri, kronik hastalıkların yönetilmesini sağlayan entegre çözümler, bu alanda geliştirilen teknolojiler ve medikal ölçüm ve tanı cihazları ile entegre çalışan sistemler, nesnelerin internet i-IoT platform yazılımları, web tabanlı sağlık projeleri, mobil hasta kayıt sistemleri gibi birçok inovatif projeyi hayata geçirdik" dedi.

SAĞLIK START UP'LARIN ODAĞINDA
8 trilyon doları aşan global bir pazar büyüklüğüne sahip sağlık hizmetleri sektörüne start up'ların ve yatırımcıların da kayıtsız kalmadığını belirten Göksenin Aydın, "Sağlık alanında önümüzdeki dönemde en çok konuşacağımız konu teknoloji boyutu olacak. Bu işe ilk adım attığımızda endüstri 4.0'ı bilmezken, şimdi 5.0'a entegre sistemleri konuşuyoruz. Yapay zeka ile birlikte özellikle mobil sağlık alanı her geçen gün daha da büyüyor. Sağlık konusunda insanların hayatlarını kolaylaştıracak her ürün yatırımcılar tarafından da büyük ilgi görüyor. Bu noktada da girişimciler bu alana daha çok dikkat kesilmeye başladı" diyor. Sağlık sektöründe payı gittikçe artan mobil sağlık teknolojileri alanında Türkiye'nin en kapsamlı zirvesini hayata geçiren ve bu yıl İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl gibi önemli isimlerin de katılımıyla, 10 Mart'ta ikincisini düzenleyeceğini belirten Aydın, etkinlikte öncü teknolojileri geliştiren sektörün liderleri ve alanında tanınmış sağlık profesyonellerini bir araya getirecek. "Sağlık Teknolojileri Liderler Zirvesi"nde, giyilebilir sağlık teknolojilerinden, yapay zekâ ve sağlıkta uygulanan mobil teknolojilere, kronik hastalıklarda Big Data'dan IoT teknolojilerine pek çok konu masaya yatırılacak. Start up'lar ile ilgili zirvede özel bir alan olacağını kaydeden Aydın, "Sağlık teknolojileri alanında özel olarak seçtikleri start up'ların geliştirdikleri ürünler ile zirvede yer alacaklar. Sağlık teknolojileri alanında lider olan kurum, kişi ve doktorları buluşturduğumuz böyle bir etkinlikte start up'ların da olmasının çok kıymetli olduğunu ve bu networkten faydalanmalarını istiyoruz" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Start up’ların odağında sağlık var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA