Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Elimizi, bedenimizi taşın altına koyarız'

lu işadamı Mecit Eroğlu, kentin ekonomisinin gelişip büyümesi için herkese önemli görevler düştüğünü belirterek "Ben iddialı bir işadamı olarak taşın altına elimin yanı sıra bedenimi de koymaya her zaman hazırım" dedi

'Elimizi, bedenimizi taşın altına koyarız'
'un lider markaları arasında olan ve bünyesindeki 7 farklı iş alanıyla başarılara imza atan Eroğlu Yatırım AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Eroğlu, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesinin en temel unsurlarının Ar-Ge, inovasyon ve markalaşma olduğunu söyledi. Başarılı bir iş adamı olmak için günümüzde iyi bir eğitime ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Eroğlu, "Zaten içinde yaşadığımız dünya şartları da bunu gerektiriyor. Ben tahsil hayatımı tamamladıktan sonra iş hayatına erken atıldım, dolayısıyla ailemizin desteğiyle genç yaşta büyük mesafe aldık. Babamızı model aldık. İş hayatında, mümkün mertebe strese girmeme gayreti içinde olduk. Ben iddialı bir iş adamı olarak taşın altına elimin yanı sıra bedenimi de koymaya hazırım. Bunun için de zamanı ve olayları iyi değerlendiriyorum. Devletten bir şey beklemiyoruz, sadece önümüzü açsınlar. İstihdama ve üretime yönelik yatırımlar yapmak hedefimizdir" dedi.

RİSK ALMADAN YAŞANMAZ

Genç işadamlarına önemli mesajlar da veren Eroğlu "İlerlemek istiyorsanız, büyük çapta işler kurmak kararındaysanız, iyi öğrenim göreceksiniz. Alçakgönüllü olacaksınız. Çok çalışacaksınız. Dürüstlükten ayrılmayacaksınız. Bir işadamı ve yönetici işlerini aksatmayacak şekilde ülkenin sosyal meseleleriyle ilgilenmelidir. Her şeyi devletten beklemek yanlıştır. Kendi öz sermayenizle yürümek, geleceğe daha sağlam adım atmak olacaktır. Bu hayat risk almadan yaşanmaz. Biz yaptığımız işin bilincindeyiz, firma olarak boyutlarımızı biliyoruz. Ama ne olursa olsun ülkemize ve Samsunumuza ekonomik ve sosyal değer vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN HER YANINDAYIZ

Eroğlu Mobilya San. Tic. Ltd. Şti. olarak 1997'de kurulduklarına dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Mobilyada İDER, finansta Eroğlu Yatırım A.Ş, demir sektöründe ER Metal, sigortada Salih Sigorta, otomotivde Eroğlu Motorlu Araçlar, gayrimenkulde ARTI Menkul Hizmetleri, olmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. Bununla birlikte Eğitime ve spora yaptığımız destekleri eklediğimizde ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etme gayretlerimiz var. Eroğlu Yatırım A.Ş.ile Karadeniz'den başka güneyde Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, orta Anadolu'da Kırşehir, Konya, Aksaray, batıda ise Denizli, Uşak, Manisa ve İzmir'de hizmet vermeye başladık. Karadeniz bölgesinde koltuk, kanepe, yaylı yatak ve ev tekstili ürünleri toptan dağıtım ve pazarlamasını yaptık. Bölge illerde Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Sinop, Kastamonu Amasya ve Çorum ağırlıklı olmak üzere birçok mobilya mağazasına kaliteli malzeme tedariki gerçekleştirdik. Bölgesel olarak şirketimiz geniş bir pazarlama ağı kurarak, sektöre uzman deneyimli kadrolarımızla lojistik destekli hizmetler veriyoruz. Bu arada Samsun-Ordu karayolunda kaba inşaatı tamamlanmış halde olan 3 bin metrekare inşaatımız için Mermerler Holding'le temasa geçtik ve Türkiye pazarına yeni giren Chery otomobillerin bayiliğini aldık."

11 AYLIK SÜREÇTE 150 TIR MALZEME
Eroğlu demir-çelik sektöründe Türkiye ve Samsun'da rekabet koşullarına bağlı olarak, birinci kalite malzemede kâr marjları çok düşük olduğundan, ikinci kalite malzeme satışıyla sektörde varlık göstermeye devam ettiklerini belirterek "Kayseri'de üretim yapan boru-profil fabrikası Boyçelik ve Nevşehir'deki NEV-SAC firması ile ikinci kalite boru-profil malzeme bağlantısı yaparak fabrikadan çıkan standart dışı malzemenin neredeyse tamamını bağladık. Ereğli, Nevşehir ve İstanbul piyasasından alınan ikinci kalite malzemelerin, son 11 aylık dönemde sadece boru-profil pazarı olarak Samsun'a sunduğumuz malzeme tonajı 3 bin 500 ton yani yaklaşık 150 TIR seviyesindedir. Firmamız demir çelik piyasasında profil ve boru satışının yanında, birinci kalite olmak üzere profil- boru çeşitlerini Göktaş Metal, lama, silme, köşebent, NPI, NPU gibi ürünleri Mescier Demir Çelik'ten, çelik tel ve helezon ürünleri Nova Sünger'den yine çok satılan ürünlerden saç çeşitlerini de Koyuncu Metal, Ünallar Metal ve Tat Metal gibi değişik firmalardan tedarik etmiştir" diye konuştu.

'FİKİR VE PROJE ÜRETİYORUZ'
Genç işadamlarına hem örnek olmak hem de Samsun'a katkı sağlamak amacıyla kurdukları AR-GE birimiyle yeni fikirler ve projeler üreteceklerini kaydeden Eroğlu, "Şehrimize katkı sağlayacak her projede tüm enerjimizle hazırız. Hedeflerimize ulaşmak için sadece kendimizin değil, Samsun olarak büyük çaba göstereceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Elimizi, bedenimizi taşın altına koyarız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN