Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ne 450 milyon euroluk yatırım

Dünyanın sayılı kayak merkezleri arasında yer alan Kayseri ’ne, 2023 yılına kadar yapılacak yatırım 450 milyon euroyu bulacak

Giriş Tarihi: 24.11.2018 ABONE OL
Erciyes Kayak Merkezi’ne 450 milyon euroluk yatırım
Erciyes Kayak Merkezi'ne bugüne kadar 200 milyon Euro'nun üzerinde yatırım yapıldığını ve yatırımların devam ettiğini kaydeden Kayseri Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, "Önümüzdeki dönemde yapılacak kamunun yatırımları ve özel sektörün yapacağı yaklaşık 6 bin yataklı 21 otel ile, 2023 yılına kadar Erciyes Kayak Merkezi'ne yapılacak yatırım 450 milyon Euro'yu bulacak" dedi. Almanya'dan Rusya'ya, Polonya'dan İtalya'ya, Çin'den Japonya'ya dünyanın dört bir yanından kayak severleri ve kayakçıları, Erciyes Kış Merkezi'nde ağırladıklarını anlatan Murat Cahid Cıngı, bu kayak sezonunda yaklaşık 2 milyon 250 bin kişiyi Erciyes'te ağırlamayı hedeflediklerini belirtti. Kış sporları merkezleri arasında dünya süperliğinde yer alan Erciyes Kış Merkezi'ne özellikle ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından gençlerin ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğinin altını çizen Murat Cahid Cıngı, "Örneğin Avusturya'da bir günlük bilet 50 Euro, Erciyes'te 55 TL. Pistleri, sunduğu teknik donanımı, kalitesi ve yaklaşık 10 kat daha ekonomik olması nedeniyle, çok yakında kış sporlarında özellikle gençlerin üssü konumunda olacağız" diye konuştu.

ACENTELERLE BULUŞMA
İstanbul'da her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen "Kayseri ve Erciyes Kayak Merkezi Tanıtımı" toplantısı, 20 Kasım Salı günü, Artaş Grubu bünyesindeki BW Citadel Hotel'in ev sahipliğinde yapıldı. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Genel Müdürü İsmail Taşdemir, Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, Artaş Grubu Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu'nun aralarında bulunduğu yetkililer ile İstanbul'dan ve Kayseri'den seyahat acentalarının yoğun katılımıyla düzenlendi. Radisson Blu Hotel Kayseri Genel Müdürü Burak Aydın, Radisson Blu Hotel Vadistanbul Genel Müdürü Atakan Altuğ da buluşmaya katılanlar arasında yer aldı.

TANITIM KARŞILIĞINI VERİYOR
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Artaş Grubu Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, şunları söyledi: "Hem Erciyes Kayak Merkezi, hem de Kapadokya'dan oluşan destinasyonlar, yabancı tur operatörleri tarafından yoğun ilgi görmüş olup, operatörler tarafından seyahat kapsamına alınmıştır. Biz turizmciler olarak, bu güzelliklere yeni renklerle katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Henüz kentimizi keşfetmemiş yakın ülkelerdeki turistleri, bu güzelliklere çekmek için işbirliği içinde çaba göstermek, bu kente yapabileceğimiz en güzel katkı olacaktır. Kayseri'deki Radisson Blu Otelimiz, marka değeri olarak Radisson Blu otellerinin arasında misafir memnuniyetinde dünyada ikinci seçilmiştir" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Erciyes Kayak Merkezi’ne 450 milyon euroluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA