Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobilya satışları arttı

mücadelenin sonuç vermeye başladığını belirten duayen işadamı , “Satışlarımız geçen aya göre yüzde 30-40 artmış durumda” dedi

Giriş Tarihi: 24.11.2018 ABONE OL
Mobilya satışları arttı
İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Arslan, SABAH KAYSERİ'ye yaptığı özel açıklama mobilya sektörüyle ilgi bilgiler verdi. Arslan, mobilya sektöründe uygulanan KDV ve enflasyon indiriminin sektörü canlandırdığını belirterek "İndirim işlerimizi canlandırmaya başladı. Satışlarımızı geçen aya göre yüzde 30-40 artmış durumda. Bu ay, yeni yıl alışverişlerinin de başlamasıyla daha fazla hissedeceğimize inanıyorum" ifadesini kullandı. Türkiye'nin mobilya sektöründe yıllık ihracatının geçen yıl 2.7 milyar dolar olduğunu ifade eden Arslan, "Bu yıl sektörün ihracatı 4 milyar dolara yükselecek. Bunda İpek Mobilya olarak bizimde katkımız bulunmaktadır. Bundan sonraki süreçte ihracatımız daha da hızlanacak. İhracat tarına ağırlık veriyoruz ve yeni projeler, tasarımlar üretiyoruz. Hedefimiz, Türkiye'nin toplam ihracatına katkı sağlamaktır" değerlendirmesini yaptı. Türk mobilya sektörünün hem iç pazar hem de uluslararası arenada hızla büyümesini sürdürdüğünü ifade eden Arslan, Türk üreticilerinin üretim kalitesi, fiyat avantajı ve hızlı teslimat imkânı ile birçok ülke tarafından tercih edilir hale geldiğini kaydetti. İtalya'nın tasarım ve katma değer anlamında mobilya sektöründe en güçlü ülke olduğunu aktaran Arslan, Çin'in ise uygun fiyat politikası nedeniyle toplam pazardan aslan payını aldığı bilgisini verdi.

'TERECİYE TERE SATACAĞIZ'
Türk Mobilya üreticilerinin bu iki ülkeye kafa tutar hale gelmek adına var gücüyle çalıştığını ifade eden Arslan, "Mobilya'nın kalbi olarak bilinen Kayseri OSB bünyesinde 400'ün üzerinde mobilya fabrikası var. Mart ayında Çin'de mobilya fuarı var. Buraya katılacağız. İnşallah mobilyada dünya devi Çin pazarına ürün satacağız. Tereciye tere satmaya gidiyoruz" diye devam etti. Aslında indirimlerin Haziran ayına uzatılmasından yana olduğunu söyleyen Arslan, "Vergi indirimi kararı, tam zamanında alınmış ve bizler için can suyu niteliğinde bir karar oldu. Piyasadaki durgunluktan öncelikle etkilenen ve lokomotif görevi gören sektörlerin desteklenmesi, bizleri çok mutlu etti. Yaşanan süreçte kamu ve özel sektörün, sorunları birlikte tespit edilip çözüm üretmesi de ayrıca önemli bir nokta. Bu şevkle çalışmaya, üretmeye, istihdam yaratmaya ve ekonomimize katkıda bulunmak için elimizden gelen çabayı göstermeye devam ediyoruz.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobilya satışları arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA