Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İslam Sanatları Yarışması’nda dereceye giren eserler Konyanüma’da sergileniyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’nda dereceye giren hat, tezhip, minyatür ve çini eserleri Konyanüma Panorama’da sergileniyor

Giriş Tarihi: 17.12.2018 ABONE OL
İslam Sanatları Yarışması’nda dereceye giren eserler Konyanüma’da sergileniyor
KONYA Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası İslam Sanatları Yarışması'nda dereceye giren 57 eseri Mevlana'nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri kapsamında sergileniyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, hat, tezhip, minyatür ve çini gibi birçok sanatın en üst seviyede icra edildiği Konya'nın söz konusu sanat dallarının geleceğe taşınmasına dair önemli çalışmalara ev sahipliği yapmaya devam edeceğini söyledi. Ödülleri Vuslat Törenleri'nin ilk günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katıldığı törenle verilen yarışmaya Türkiye'den ve dünyanın dört bir yanından çok sayıda nitelikli eserin katıldığını kaydeden Altay, yarışmada dereceye giren eserler bu akşain 17 Aralık akşamına kadar İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi içindeki Konyanüma Panorama'da sergileneceğini ifade etti.

MİSAFİRLER İLGİ GÖSTERİYOR
Hz. Mevlana'nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri için Konya'ya gelen yerli ve yabancı misafirler, Konya'daki birçok etkinlik gibi Uluslararası İslam Sanatları Yarışması Sergisi'ne de ilgi gösteriyor. Vuslat Törenleri için Konya'ya gelen sergiyi de gezen vatandaşlar, "Konya insana huzur veren güzel bir şehir. Gün geçtikçe gelişiyor ve farklılaşıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı Konyanüma da çok güzel olmuş. Sergiyi ayrıca beğendik. İslam sanatlarına yönelik böyle anlamlı ve uluslararası bir serginin Konya'da yapılıyor olmasından memnun olduk" dediler.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
İslam Sanatları Yarışması’nda dereceye giren eserler Konyanüma’da sergileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA