Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi teşvikten yararlanın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla TOBB Ekonomi Şûrası’nda, “Burası Türkiye, Burada İş Var” sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019’a ortak bildiri yayınlayan iş dünyasından tam destek geldi

Giriş Tarihi: 19.3.2019 ABONE OL
Tarihi teşvikten yararlanın
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla TOBB Ekonomi Şurası'nda, "Burası Türkiye, Burada İş Var" sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019'a, Konya'dan tam destek geldi. Ortak bildiri yayınlayan Konya iş dünyası, teşviklerin birçoğunun iş dünyası yapılan tarihi destekler olduğunu vurguladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen Türkiye Ekonomi Şurası'nda "Burası Türkiye Burada İş Var" sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019 kampanyasına Konya iş dünyası tam destek verdi. Kampanya, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımı ile açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı kapsamında hayata geçen ve 2.5 milyon kişilik yeni istihdamı hedefleyen, işverenlere bu anlamda önemli teşvikler verilen istihdam seferberliği için bir araya gelen Konya iş dünyası yaptıkları ortak açıklamada, "Yarının en çok kazananları bugün Türkiye'ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak" mesajı verdi. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve Konya iş dünyasını temsil eden kurumların temsilcilerinin katılımı ile KTO Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda, İstihdam Seferberliğine Konya'nın vereceği güçlü desteği vurgulanarak, firmaların kampanyaya katılması çağrısında bulunuldu.

8 FARKLI TEŞVİK SUNULUYOR
İş dünyası adına konuşan Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk "Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısının ardından Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBB Başkanımız 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerini hazırladılar. Bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla Meclisten geçti ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi destekler şeklinde" dedi.

"TARİHİ TEŞVİKTEN YARARLANIN"
Öztürk, "Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır. İki bin 21 lira ücret ve bin 113 lira sigorta ve vergiler olmak üzere üç bin134 lirayı devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak. Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık bin 113 lirayı devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz. Buradan iş dünyasına çağrıda bulunuyoruz. Gelin bu tarihi teşvikten yararlanın. Böyle bir teşviki hayata geçirdiği için hükümetimize çok teşekkür ediyoruz. Herhangi bir sebeple işinde sıkıntı yaşayan girişimcilerimiz için çok önemli bir destek getirildi" diye konuştu.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi teşvikten yararlanın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA