Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Irkçılığa karşı ""

Doğuş İnterkültürel Tiyatrosu, ırkçılığa ve yabancı düşmanlığına karşı hazırladığı "" adlı oyunu sahneleyecek.

Giriş Tarihi: 13.8.2010 12:11 Son Güncelleme: 13.8.2010 12:16 ABONE OL
Almanya'nın Schleswig-Holstein eyaletinin Elmshorn kentindeki Göçmenler Birliği (EWB) bünyesinde faaliyet gösteren "Doğuş Interkültürel Tiyatrosu", ırkçılığa ve yabancı düşmanlığına karşı hazırladığı "Heil Hermann" adlı oyunu sahneleyecek.

Alman yazar Walter Brunhuber'in romanından esinlenen "Heil Hermann" adlı oyunun prömiyeri, 11 Eylülde yapılacak.

Tiyatro müdürü ve oyuncu Horst Marn oyunda Harun Raşit Öznarin, Christiana Lipp, Kathrin Hübner, Anna Mara Marini, Nicola Waszak, Dennis Andrezejewski, Kristina Graf, Viktor Roth ve Maria Heine gibi farklı kökenden gençlerin rol aldığını belirtti.

Marn sahneye koyacakları oyunla, Almanya'nın bir göç ülkesi olduğuna, kimsenin dil, din, ırk, cinsiyet ve milletinden dolayı dışlanamayacağına ve herkesin eşit haklara sahip olduğuna vurgu yapacaklarını söyledi.

Almanya'daki göçmenlerin barışçı bir ortamda, huzurlu bir şekilde yaşamak istediğini belirten Marn, yabancı düşmanlığına karşı mücadelede en önemli etkenin eğitim olduğunu ifade etti.

Schleswig-Holstein eyaletindeki yabancı düşmanlığına da dikkat çeken Marn, "Irkçılık ne yazık ki hemen hemen her ülkede görülmekte ve günlük yaşamın bir parçası haline geldi. Kültürler arasındaki ön yargılara karşı ancak birbirimizi yakından tanıyarak ve birbirimize daha hoşgörülü davranarak mücadele edebiliriz. Bu oyun ile bazı gerçeklere dikkat çekmek ve izleyicileri düşündürmek istedik" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Irkçılığa karşı "Heil Hermann"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA