Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günden kalan izler

Tahsin Tarhan, “Amasra Temmuzu Kültür ve Sanat Günleri” etkinliğine,“Günden Kalan İzler” kitabındaki fotoğrafların yer aldığı fotoğraf sergisi ile konuk oldu.

Giriş Tarihi: 21.7.2011 14:19 Son Güncelleme: 21.7.2011 14:21 ABONE OL
1 Temmuz Cuma günü başlayan ve 31 Temmuza kadar sürecek olan Amasra Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu, Amasra Temmuzu Kültür ve Sanat Günleri festivalinin 16-17 Temmuz konuğu Sanayici ve Fotoğraf sanatçısı Tahsin Tarhan oldu.

16 Temmuz Cumartesi günü, dünyanın çeşitli yerlerinden anılarını paylaştığı ilk kitabı olan "Günden Kalan İzler" kitabındaki fotoğraflardan oluşturduğu sergi ile Amasralılarla buluşan Tahsin Tarhan, yoğun ilgi ile karşılaştı.
Günden Kalan izler fotoğraf sergisinin açılışına Amasra Kaymakamı Mehmet Yıldız, Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, Yazar Vecdi Çıracıoğlu gibi birçok konuk sanatsever katıldı ve fotoğraf sergisini gezme fırsatı yakaladı.

Kitap satışlarının yanı sıra sergiden elde edilen tüm gelirin de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağışlanıyor olması, bu konuda duyarlı Amasra halkının katılımını arttırdı. Sergilenen fotoğraflardan istediklerine sahip olan sanatseverler, eğitime verdikleri destek ile daha da mutlu oldular.

Etkinlik sonrası, Tahsin Tarhan, kendisini Amasra'ya davet eden Amasra Belediye Başkanı Mehmet Emin Timur'a imzalı bir kitabını hediye etti. Kültür ve Sanat temalı bu organizasyonda yer almaktan dolayı çok memnun olduğunu belirtti.

Tarhan, Pazar günü ise sahilde bulunan Sefa parkta "HİNDİSTAN' dan KÜBA' ya konulu söyleşisi ile Amasralı ve de Amasra'ya konuk olan sanatseverlerle bir araya geldi. Fotoğraf çekerken yaşadığı anıları paylaşan Tarhan kendisini en çok etkileyen ülkelerin Hindistan ve Küba olduğunu söyledi. Oradaki zenginin çok zengin, fakirinin ise çok fakir olduğunu söyleyerek bu aradaki uçurumu fotoğraflar ile anlatmak istediğini vurguladı ve buna rağmen Hindistan'da var olan, yoksulluktaki mutluluğun kendisini çok etkilediğini anlattı.

Tarhan sanatseverlere yakında Hindistan ile ilgili bir kitap çalışmasının olduğu müjdesini de verdi.

Bilgi: Eğitim gönüllüğü yönüyle de tanınan Tarhan, sergide satılan fotoğrafların ve Günden Kalan İzler isimli kitabının tüm gelirini "Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na" bağışlıyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Günden kalan izler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA