Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sahte tablo' haberine 10 bin lira teselli ver

Giriş Tarihi: 16.7.2013

Satın aldıkları tabloların sahte olduğunu iddia eden gazeteye 10 bin liralık tazminat davası açan Ebru Gündeş-Rıza Sarraf'ın avukatları "İstenen para bir teselli, bir avunmadır" dedi

Bugün gazetesinde 28 Mayıs'ta yayımlanan bir haberde, şarkıcı Ebru Gündeş'in yalısına aldığı milyonluk tabloların sahte olduğu öne sürülmüştü. Haberin yayımlandığı gün; Bali Müzayedecilik, Antik AŞ. ve Gündeş yaptıkları ayrı ayrı açıklamalarla haberi yalanladı. Aradan bir ay geçtikten sonra Ebru Gündeş-Rıza Sarraf çifti adına İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran avukatları "asparagas" haber yaptıklarını iddia ettikleri gazete aleyhine 10 bin liralık tazminat davası açtı. Davalı gazetenin gerçek dışı bir yayın yaparak çiftin isim ve şöhretlerini kullandığını dava dilekçesinde anlatan avukatlar, tabloların sahte olduğu bilgisinin ise külliyen yalan olduğunu ifade etti.

'ZARAR GÖRDÜK'
Dilekçede, "Davacılar, davalı gazetenin bilinçli, kusurlu eylemi neticesinde büyük üzüntüler yaşamış, kişilik haklarının bu açık ihlali ve itibarlarına yönelik haksız saldırı ile manen çok büyük zarar görmüşlerdir. Manevi zararı karşılamak üzere ödeme talebinde bulunuyor olmamız hiçbir zaman manevi varlığın bir bölümünün parayla mübadele edildiği anlamını taşımamaktadır. Paranın bu alanda gördüğü iş, kişilik hakları zedelenen çiftin duyduğu ağır manevi acıyı bir dereceye kadar yumuşatıp yatıştırmaktan, bozulan manevi dengeyi onarıp düzeltmekten, bir teselli, bir avunma, bir ruhi tatmin aracı olmaktan ibarettir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sahte tablo' haberine 10 bin lira teselli ver
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN