Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ortalığı karıştırmayın seneye size de veririz denildi"

Giriş Tarihi: 24.4.2014

'Afife Jale Tiyatro Ödülleri' aday listesini eleştiren, jürilerin oyunları izlemediğini öne süren Ali Poyrazoğlu, Haldun Dormen'in kendisine bu sözleri söylediğini iddia etti

Afife Jale Tiyatro Ödülleri 18'inci kez 28 Nisan Pazartesi günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak. Ancak açıklanan aday listesine yapılan itirazlar ve jüri üyeleriyle ilgili eleştirilerle başlayan polemik bitmek bilmiyor.

'AFİFE DEĞERSİZ LEŞTİRİLİYOR'
Türk tiyatrosunun duayenlerinden Ali Poyrazoğlu ile Behzat Uygur, Nilgün Belgün, Levent Özdilek, Zafer Diper ve Kemal Kocatürk'ün de aralarında bulunduğu bazı özel tiyatro sahipleri, önceki gün İstanbul Cihangir Bo Sahne'de düzenledikleri ortak basın toplantısıyla Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri jürisini topa tuttu. Jürinin oyunları izlemediğini ve bu yüzden ödül töreninin iptalini isteyen Ali Poyrazoğlu, "Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Nilgün Belgün Tiyatrosu, Kemal Kocatürk Tiyatrosu, Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu, Levent Özdilek Tiyatrosu, Müjdat Gezen Tiyatrosu, Metin Zakoğlu Tiyatrosu, Zafer Diper Tiyatrosu ve Kartal Sanat Tiyatrosu" adına düzenlenen toplantıda şok bir iddia ortaya attıldı. Poyrazoğlu, önceki gün Haldun Dormen'in kendisine "Toplantı düzenlemeyin, ortalığı karıştırmayın. Seneye size de veririz" dediğini iddia etti. Usta oyuncu jürinin oyunlarını izlemediğini, jüride yer alan kişilerin tüzüğe aykırı davrandığını ve alternatif tiyatroların jüride baskı kurduklarını öne sürdü.

"23 KİŞİ İZ LEDİK, BELGE VAR"
Bu yılki törenin iptal edilmesi gerektiğini söyleyen Poyrazoğlu, yaptığı telefon görüşmesinde Dormen'in kendisine "Toplantı yapmayın, ortalığı karıştırmayın. Seneye size de vereceğiz" dediğini iddia etti. İddiaların muhatabı Haldun Dormen ise " Bu açıklamalar ve onların tepkisi beklediğim bir şeydi. O yüzden şaşırmadım. herkesi memnun edemezsiniz. Ali bunu hep yapıyor. Kimseye kararlarımızı beğendirmek zorunda değiliz. Oyunları 3 değil 23 kişiyle izledik. Bunun belgeleri var" dedi. Poyrazoğlu'yla telefonda görüştüğünü kabul eden Dormen "Aradım ve gelin konuşalım dedim. Bunun polemik olmasını istemediğim için çözüm sundum. Çünkü benim de düzeltilmesini istediğim bazı şeyler var bu oluşumda. Oscar'da bile katılmadığım şeyler var. Ayrıca ben zaten Afife jürisi değilim. Afife'nin yapımcısıyım. Bu karıştırılıyor. Jürinin aldığı kararları beğenmek zorunda değiller" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ortalığı karıştırmayın seneye size de veririz denildi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN