yoğun bakıma kaldırıldı

Giriş Tarihi: 14.1.2015 17:00 Güncelleme Tarihi: 15.1.2015 07:07
Yaşar Kemal yoğun bakıma kaldırıldı

Nobel Edebiyat Ödülü'ne aday gösterilen ilk Türk yazar olan , kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesine alındı.

Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından , hastaneye kaldırıldı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldıran Kemal'in yoğun bakım ünitesinde olduğu bildirildi.

Şuuru kapalı olan usta yazarın solunum destek cihazına bağlı olduğu öğrenildi.

BAŞBAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Başbakan Ahmet Davutoğlu yoğun bakımda tedavisi sürdürülen Yaşar Kemal'in eşi Ayşe Semiha Baban'ı arayarak sağlık durumu hakkında bilgi almış ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. Öte yandan Başbakan Davutoğlu, ilgililere büyük roman yazarımızın sağlığı için gereken her şeyin yapılması talimatını vermiş, durumu yakından takip etmektedir.
HAYATİ TEHLİKESİ VAR

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, ünlü yazar Yaşar Kemal'in hayati tehlikesi bulunduğunu açıkladı.

Türk edebiyatının ünlü yazarlarından Yaşar Kemal, öğlen saatlerinde İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilmişti. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan ünlü yazarın sağlık durumuna ilişkin İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan bir açıklama yaptı. Ünlü yazarın 5 gün boyunca başka bir hastanede tedavi edildikten sonra öğlen saatlerinde hastanelerine geldiğini açıklayan Karan, 'Ailenin isteği üzerine bizim hastanemize nakledildi. Akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu var. Bilinci kapalı ve solunum makinasına bağlı. Maalesef hayati tehlikesi var. Yoğun bakımda solunum destek tedavisi görmekte ve tüm organ bozukluklarına yönelik çok yönlü bir tedavi uygulanmakta' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşar Kemal yoğun bakıma kaldırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN